GALERIA - ARCHIWUM 2008/2009   2009-02-07
       W sobotę 7 lutego 2009 roku w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29 odbył się tradycyjny już, jedyny w swoim rodzaju zlot baśniowych postaci. Nie było to bynajmniej jakieś zwykłe spotkanie, tylko jak nakazuje nam trochę okres "posylwestrowy" - bal karnawałowy. Zjechało się nań całe grono przeróżnych, barwnych gości: począwszy od pięknych księżniczek i walecznych rycerzy na małych pszczółkach i innych miłych zwierzątkach skończywszy. Wszyscy doskonale bawili się tańcząc i pląsając w rytm radosnej muzyki oraz biorąc udział w różnych konkursach i karnawałowych zabawach. Bal, również tradycyjnie, odbył się w pięknie udekorowanej sali VIII Czytelni Naukowej a przygotowany i wykonany został przez dobrze nam znanych aktorów Agencji Artystycznej "Dur-Moll".


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   
      Bohaterem "mikołajkowego" przedstawienia był wróbelek Ćwirek (znany z książki Rudolfa Horna "Teofil Ćwirek i tajemnica Tuptaków"), który wraz z aktorami Agencji Artystycznej "Bajka" postanowił zgłębić tajemnicę Tuptaków - czyli ludzi. Dowiedział się, że świętują oni Boże Narodzenie. Ćwirek był tym bardzo zaintrygowany i postanowił dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. Na swojej drodze spotykał różne zwierzęta, które pomagały mu zgłębić tajemnicę Bożego Narodzenia. Dzięki niemu małe Tuptaczki poczuły nastrój tych uroczych świąt.


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   
      Podczas kolejnego przedstawienia teatralnego wybraliśmy się w zabawną i jednocześnie bardzo pouczającą międzygalaktyczną podróż statkiem kosmicznym. Wraz z aktorkami Agencji Artystycznej "Dur-Moll" odwiedziliśmy dwie planety, na których mieliśmy okazję spotkać różne pozaziemskie istoty. Jak się okazało wiedzą one całkiem dużo o obecnej sytuacji na Ziemi, gdzie jak usłyszeliśmy nie jest najlepiej z powodu zanieczyszczenia środowiska. Oczywiście dowiedzieliśmy się również jak w przyszłości zapobiegać takim ekologicznym problemom - m.in. poprzez zdrowe odżywianie się oraz po prostu poprzez dbanie o czystość nie tylko naszego najbliższego środowiska, tak jak czynią to sami kosmici na swoich planetach.


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   2008-11-13
      "Mały artysta"


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   2008-10-18
      Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Historia pewnego prezentu" w wykonaniu aktorów Teatru "Atlantis". Przedstawienie to zostało oparte na podstawie bajki "Dziadek do orzechów" E.T.A. Hoffmana i zostało zrealizowane według koncepcji teatrzyków dworskich w okresie romantyzmu polegającej na budowie akcji przez charakterystyczne dla tego okresu marionetki płaskie. Nie obyło się również bez planu żywego czyli po prostu samej gry aktorskiej. Całość została bardzo ładnie zgrana przez co w bibliotece zapanowała iście baśniowa atmosfera.


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   2008-10-04
      W sobotę 4 października miał miejsce II Piknik Literacki. XVII Czytelnia zamieniła się we wspaniały, kolorowy plac zabawy, nauki i wesołego eksperymentowania. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami które odwiedziły tego dnia Bibliotekę miały niepowtarzalną okazję żonglowania chustkami, maczugami, wywijania diabolo i poi, kręcenia cyrkowymi talerzami. Mimo pochmurnej pogody, za sprawą wielu zabaw i gier na pomalowanych twarzach Spidermanów, tygrysów i motyli gościł wesoły uśmiech. Dzieci wraz z rodzicami i dziadkami robiły kolorowe zakładki do ulubionych książek, rozwiązywały twórcze gry ..., bawiły się pacynkami i marionetkami. Dla maluchów też nie zabrakło atrakcji pod okiem animatorów konstruowały wspaniałe budowle z różnych kloców, grały na oryginalnych instrumentach perkusyjnych, stymulowały zmysły za pomocą ciekawych zabawek. Każdy mógł zagrać w cymbergaja, jeździć na pedalosie, zamienić się w kolorowego motyla, rysować w lustrze, chodzić na szczudłach. Ponieważ piknik cieszył się tak dużą popularnością, kolejne będą odbywały się dwa razy w roku w czerwcu i we wrześniu- na powitanie i pożegnanie lata.


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   2008-09-25
      Powakacyjne spotkania z pedagogami ze Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju - STWÓR - rozpoczęliśmy 25 września, spotkaniem pt. "Merdające ogonki". Tym razem mieliśmy okazję poznać panią Anię i jej pieska Freskę. Podobnie jak poprzednie zajęcia, tak i to dało dzieciom i dorosłym okazję do wspólnej zabawy i nauki przyjaznego obcowania z czworonogami.


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia

   2008-09-20
      Odbył się pierwszy w nowym sezonie spektakl zatytułowany "Królewna Śnieżka" zorganizowany przez Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży nr 29 (ul. Konarskiego 6). Było to specjalne spotkanie, ponieważ w tworzeniu przedstawienia, oprócz coraz lepiej u nas znanych artystów z Teatru "Mimages", wzięły udział również dzieci (z niewielką pomocą rodziców).


Klawisze STRZAŁEK (kursora) powodują przejście do kolejnego zdjęcia


Statystyka

  • Odwiedzin: 6746282
  • W tym dzisiaj: 357
  • Obecnie gościmy: 41
 Katalog zbiorów bibliotecznych

 Program partnerski


Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Wypożyczalni nr 119
(ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c)Wybrane nowości multimedialne

Zakupione do Wypożyczalni nr 119
(ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c)
 Używamy i polecamy: