UWAGA: OD 1 DO 9 PAŹDZIERNIKA WYPOŻYCZALNIA NR 119 (ul. GEN. T. PEŁCZYŃSKIEGO 28C) BĘDZIE NIECZYNNA Z POWODU SPISU KONTROLNEGO - SKONTRUM. REZERWACJE NA TEN OKRES ZOSTANĄ WSTRZYMANE. ZAPRASZAMY DO POZOSTAŁYCH PLACÓWEK

GALERIA - ARCHIWUM 2009/2010   2009-09-12
W sobotę 12 września 2009 r. odbył się w Bibliotece kolejny, Czwarty Piknik Literacki. Choć tego dnia nie dopisała nam słoneczna pogoda, wnętrza XVII Czytelni rozpalały uśmiechy zadowolonych dzieci. Festyn zabawy, nauki i wesołego eksperymentowania po raz kolejny spotkał się z dużym uznaniem Państwa. Wszystkie dzieci, które odwiedziły nas tego dnia wraz z rodzicami, mogły spróbować swoich sił w żonglowaniu chustami i maczugami, wywijaniu diabolo i poi a także kręceniu cyrkowymi talerzami. Pod okiem animatorów maluchy konstruowały budowle, ćwiczyły rzuty kołem na drążki, brały udział w wyścigach ślimaków. Jak na Piknik literacki przystało nie mogło się obyć bez nawiązań do ulubionych bajek, m.in. w postaci kukiełkowych inscenizacji, pozwalających odegrać dalsze losy książkowych bohaterów.
Wspólna zabawa w cymbergaja czy też jazda na pedalosie wywoływały salwy śmiechu. Właśnie o to nam wszystkim chodziło, aby czas spędzony na pikniku był niezapomnianym momentem wesołej rodzinnej zabawy.
Już od teraz zaczynamy odmierzać czas do wiosennego Pikniku Literackiego.

Statystyka

  • Odwiedzin: 6604462
  • W tym dzisiaj: 1806
  • Obecnie gościmy: 22
 Katalog zbiorów bibliotecznych

 Program partnerski
Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Czytelni Naukowej nr VIII
(ul. Konarskiego 6)Wybrane nowości filmowe

Zakupione do Czytelni XVII
(ul. Powstańców Śląskich 17)
 Używamy i polecamy: