INFORMACJE  Komunikat

Informujemy, że w piątek po Bożym Ciele (1 czerwca) placówki biblioteczne będą czynne w godz. 10:00-16:00. Wyjątek stanowi Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 113 (ul. Powstańców Śląskich 108), która będzie nieczynna z uwagi na zamknięty Ośrodek Kultury SM Wola (w którym mieści się wypożyczalnia). Za utrudnienia przepraszamy.
16.05.2018

  Noc BibliotekBiblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zaprasza do 3 placówek bibliotecznych. Do Wypożyczalni dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119 (ul. Pełczyńskiego 28c) - zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat (godz. 16.00-18.00) na przedstawienie teatralne dla najmłodszych "Wesoły pociąg pełen instrumentów" oraz warsztaty muzyczne. W Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29 (ul. Konarskiego 6) w godz. 12.00-16.00 odbędzie się koncert uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha Bemowo (przed budynkiem biblioteki ). Natomiast w godz. 16.00-19.30 - zapraszamy na przedsięwzięcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-9 lat. W programie: przedstawienie teatru pantomimy oraz warsztaty pantomimy, warsztaty muzyczne, warsztaty detektywistyczne, warsztaty iluzjonistyczne oraz konkursy i kalambury biblioteczne. XVII Czytelnia (ul. Powstańców Śląskich 17) w godz. 17.00-20.00 zaprasza na spotkania dla młodzieży w wieku od 10 lat oraz dorosłych . W programie: warsztaty muzyczne, wymiana książek, gier, filmów oraz audiobooków, gry planszowe - rozgrywki i turnieje, rozgrywki RPG.
Na wszystkie przedsięwzięcia wstęp wolny. W przypadku placówki bibliotecznej - Konarskiego 6 - ilość miejsc ograniczona warunkami lokalowymi budynku.
11.05.2018

  Komunikat

Informujemy, że z powodu przenoszenia zbiorów do nowego lokalu Wypożyczalnia nr 114 (ul. Powstańców Śląskich 10) będzie nieczynna w dniach od 23 kwietnia do 1 czerwca 2018 r. Terminy zwrotu wypożyczonych książek zostaną przesunięte a rezerwacje zatrzymane. W wyjątkowych przypadkach możliwe będzie zwrócenie książek w Czytelni nr XVII (Powstańców Śląskich 17). Za utrudnienia przepraszamy.
Wypożyczalnia nr 114 przenoszona jest do rozbudowanego budynku, który do tej pory mieści Czytelnię nr XVII (Wypożyczalnię filmów)


28.04.2018

  Przeprowadzka Wypożyczalni 114

Regały już na miejscu, biblioteka nabiera kształtu.

28.04.2018

  Warkoczem malowane... [zamknięta]Będąc dzieckiem odkryłam w sobie pasję oraz zamiłowanie do malowania. Pochodzę z pięknie położonej, otoczonej lasami i łąkami miejscowości, z którą jestem bardzo związana, także jako dorosła osoba. To właśnie to miejsce przyczyniło się do mojej fascynacji przyrodą. Otoczenie oraz bliski kontakt z naturą pozwoliło mi na rozwój wyobraźni oraz zainteresowanie baśniami i mitami. Spostrzegłam, że istniejący tak blisko człowieka świat zwierząt i roślin pełen jest tajemniczej magii. To mistyczna siła, która oddziałuje na moją twórczość i decyduje o tematyce oraz ulubionych motywach. W swoich plastycznych poszukiwaniach pragnę, aby każdy Oglądający miał możliwość poczucia opisywanej wcześniej magii oraz razem ze mną mógł odbyć oniryczno-baśniową podróż po niesamowitym świecie natury. Czasem wystarczy zatrzymać się choć na chwilę, by dostrzec coś niezwykłego.
Ulubione techniki plastyczne, które pomagają mi w kształtowaniu warsztatu, to olej i pastel. Dają one możliwość wyrażenia siebie oraz swoich emocji poprzez intensyfikację koloru czy wielokrotne nakładanie warstw. Powstająca chropowata powierzchnia odzwierciedla moje zaangażowanie oraz intensywność refleksji na dany temat.
Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i animatorką kultury. Moje zainteresowana dotyczą także literatury i mitologii. Uwielbiam słuchać muzyki i podróżować.

Adres strony: warkoczemmalowane.photeria.net

Wystawy:
 • Indywidualna wystawa malarska 'Ogród Wyobraźni'- Biblioteka Pod Skrzydłami, Warszawa Ochota 2017;
 • Zbiorowa wystawa: 'Kobiece Światoprzestrzenie'. Ogólnopolska Wystawa Malarstwa. Galeria Wystaw Artystycznych OKNO, GOK Lesznowola 2017;
 • Zbiorowy Projekt Plastyczny 'Pokolenia' z okazji 85-lecia Zalesia Górnego 2015.


  Starsze informacje

    znajdziecie Państwo w archiwum.
 Używamy i polecamy:Statystyka

 • Odwiedzin: 6427598
 • W tym dzisiaj: 1553
 • Obecnie gościmy: 34

 • Logowań na konto biblioteczne: 1658619
 • W tym dzisiaj: 388
 • Przesunięto termin
  zwrotu pozycji: 138

 • Pozycji zamówionych: 8
 • Zarezerwowanych: 5887