UWAGA: W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ (17 MARCA) W GODZ. 10.00 - 15.00. CZYNNA BĘDZIE WYPOŻYCZALNIA NR 119 (ul. PEŁCZYŃSKIEGO 28 C)

INFORMACJE  Komunikat

W dniach 22-23 marca Wypożyczalnia dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 119 (ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c) będzie nieczynna. Powodem jest montaż nowych regałów bibliotecznych i z związane z tym niezbędne przestawienie księgozbioru. Rezerwacje których odbiór przypadnie w tym okresie zostaną wstrzymane i będzie możliwy ich odbiór w poniedziałek 26 marca.
Jednocześnie informujemy Państwa, że zmianie ulegnie termin sobotniego otwarcia placówki - będzie ona otwarta w sobotę 17 marca (zamiast 24 marca). Za utrudnienia przepraszamy
13.03.2018

  Zapraszamy
11.03.2018


  Wystawa Małgorzaty Chomont [zamknięta]"Moje zdjęcia to pejzaże, w których staram się zawrzeć coś wyjątkowego, coś co jest specyfiką, nie tyle samego miejsca, co danej chwili w tym miejscu. To właśnie "ten moment" który sprawia, że zatrzymuje się i naciskam spust migawki, by uwiecznić niepowtarzalną chwilę. Moje zdjęcia są efektem końcowym podążania za emocjami, które wywołują okoliczności przyrody. To właśnie interakcja z przyrodą, zachwyt nad pięknem otaczającego świata sprawiają, że dostrzegam "ten moment" pośród innych, które również kuszą swoją atrakcyjnością."
Małgorzata Chomont

Małgorzata Chomont - Wiceprezes i współtwórca Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, a w nim lider Zespołu Twórczego-Krajobraz. Instruktor fotografii krajobrazowej w Szkole Fotografii Pawła Sulatyckiego w Zielonej Górze. Prowadzi warszawskie spotkania o tematyce krajobrazu. Członek Stowarzyszenia Przeciw Nicości, promującego fotografię krajobrazową - artystyczną. Laureatka wielu wyróżnień w konkursach fotografii krajobrazowej.


  Komunikat

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 119 przy ul. Pełczyńskiego 28C będzie czynna w jedną z sobót miesiąca w godz. od 10.00 do 15.00. W tym półroczu będą to soboty przypadające: 27 stycznia, 24 lutego, 17 marca, 21 kwietnia, 26 maja i 30 czerwca. Dni i godziny otwarcia pozostałych placówek nie ulegają zmianie.
02.01.2018


  Wystawa Dariusza Rusina [zamknięta]

Dariusz Rusin o sobie...

"Już od ponad dwudziestu lat zajmuję się studiowaniem i poznawaniem piękna ukrytego w obrazach... W swej fascynacji sztuką skoncentrowałem się na obrazach olejnych, które wydobywają głębie, perspektywę, światło i ruch. Piękno i estetyka, energia, różnorodność barw są wypadkową nastroju i emocji artysty, które wypływają z głębi jego serca. Będąc otwartym na wyzwania i potrzeby, wsłuchuję się w uczucia jakich każdy doświadcza patrząc na prezentowane przeze mnie prace. Takie działanie daje mi satysfakcję i rezultaty w postaci obopólnego zadowolenia (malarz/odbiorca). Mam za sobą wiele pokazów i odsłon, wyjątkowych, wręcz niepowtarzalnych prac. Współpracuję z wieloma malarzami oraz studiami plastycznymi. Nie ma dla mnie wyzwania, którego bym się nie podjął. Zawsze znajdę czas by porozmawiać o pięknie, filozofii, estetyce, wartościach, duchu i uczuciach jakie ukryte są w mych obrazach. Malowanie zaczyna się w naszych umysłach, razem z Państwem mogę odkryć obraz, na który Państwo będą patrzeć co dzień i dostrzegać zawsze coś nowego i świeżego. Chciałbym Państwu tak wiele pokazać i wciąż czekam na nowe wyzwania."

11.12.2017

  NOWA (stara) Wypożyczalnia 113

Dwa dni pracy zaowocowały ... musicie Państwo to sami zobaczyć! Teraz o wiele łatwiej "buszować" wśród księgozbioru. Zapraszamy do Wypożyczalni 113.


08.11.2017

  Wypożyczalnia gier planszowych

Z przyjemnością informujemy, że w Wypożyczalni nr 113 przy ul. Powstańców Śląskich 108A można wypożyczać gry planszowe. Możliwość stworzenia wypożyczalni gier ze środków budżetu partycypacyjnego na 2017 r. zawdzięczamy Panu Piotrowi Prusińskiemu, który zgłosił taki projekt oraz mieszkańcom Bemowa, którzy ten projekt poparli w głosowaniu.

Zapraszamy do Wypożyczalni nr 113 od piątku, 3 listopada.
Przed wizytą w Wypożyczalni prosimy zapoznać się z regulaminem


2.11.2017


  Starsze informacje

    znajdziecie Państwo w archiwum.
 Używamy i polecamy:
Statystyka

  • Odwiedzin: 6339403
  • W tym dzisiaj: 551
  • Obecnie gościmy: 37

  • Logowań na konto biblioteczne: 1632224
  • W tym dzisiaj: 98
  • Przesunięto termin
    zwrotu pozycji: 33

  • Pozycji zamówionych: 18
  • Zarezerwowanych: 6401