INFORMACJE  Komunikat

Uprzejmie informujemy, że z powodu przenoszenia zbiorów do nowego lokalu Wypożyczalnia nr 114 (ul. Powstańców Śląskich 10) będzie nieczynna w dniach od 23 kwietnia do 1 czerwca 2018 r. Terminy zwrotu wypożyczonych książek zostaną przesunięte a rezerwacje zatrzymane. W wyjątkowych przypadkach możliwe będzie zwrócenie książek w Czytelni nr XVII (Powstańców Śląskich 17). Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy również, że w dniach od 30 kwietnia do 4 maja ulegają zmianie godziny pracy naszych placówek. Placówki będą czynne w godz. 10:00-17:00. Rezerwacje zostaną wstrzymane 27 kwietnia i będą do odbioru do dnia 7 maja.
17.04.2018

  Zapraszamy do udziału w KonkursieRegulamin Konkursu
17.04.2018

  Warkoczem malowane...Będąc dzieckiem odkryłam w sobie pasję oraz zamiłowanie do malowania. Pochodzę z pięknie położonej, otoczonej lasami i łąkami miejscowości, z którą jestem bardzo związana, także jako dorosła osoba. To właśnie to miejsce przyczyniło się do mojej fascynacji przyrodą. Otoczenie oraz bliski kontakt z naturą pozwoliło mi na rozwój wyobraźni oraz zainteresowanie baśniami i mitami. Spostrzegłam, że istniejący tak blisko człowieka świat zwierząt i roślin pełen jest tajemniczej magii. To mistyczna siła, która oddziałuje na moją twórczość i decyduje o tematyce oraz ulubionych motywach. W swoich plastycznych poszukiwaniach pragnę, aby każdy Oglądający miał możliwość poczucia opisywanej wcześniej magii oraz razem ze mną mógł odbyć oniryczno-baśniową podróż po niesamowitym świecie natury. Czasem wystarczy zatrzymać się choć na chwilę, by dostrzec coś niezwykłego.
Ulubione techniki plastyczne, które pomagają mi w kształtowaniu warsztatu, to olej i pastel. Dają one możliwość wyrażenia siebie oraz swoich emocji poprzez intensyfikację koloru czy wielokrotne nakładanie warstw. Powstająca chropowata powierzchnia odzwierciedla moje zaangażowanie oraz intensywność refleksji na dany temat.
Z wykształcenia jestem kulturoznawcą i animatorką kultury. Moje zainteresowana dotyczą także literatury i mitologii. Uwielbiam słuchać muzyki i podróżować.

Adres strony: warkoczemmalowane.photeria.net

Wystawy:
 • Indywidualna wystawa malarska 'Ogród Wyobraźni'- Biblioteka Pod Skrzydłami, Warszawa Ochota 2017;
 • Zbiorowa wystawa: 'Kobiece Światoprzestrzenie'. Ogólnopolska Wystawa Malarstwa. Galeria Wystaw Artystycznych OKNO, GOK Lesznowola 2017;
 • Zbiorowy Projekt Plastyczny 'Pokolenia' z okazji 85-lecia Zalesia Górnego 2015.

  Wystawa Danuty Pawlak [zamknięta]

K A L E J D O S K O P - magia wzorów i kolorów tworzących obraz. Nazywam się Danuta Pawlak, moje spotkanie z malarstwem właściwie zaczęło się około 10 lat temu - właściwie, bo tak naprawdę zawsze mi coś w duszy grało. Ponieważ miałam pełną rodzinę, więc praca oraz obowiązki domowe nie pozwoliły mi na realizację swoich zamiłowań. W momencie kiedy dzieci podrosły odeszły z domu i założyły swoje rodziny miałam dużo czasu żeby pomyśleć o realizacji swoich marzeń i zainteresowań. Zapisałam się na kurs malarstwa i pod fachowym okiem rozwijałam swoje zamiłowanie do malarstwa. Początki nie były budujące i gdyby nie mój upór oraz ogromna chęć malowania nie tworzyłabym obrazów które cieszą mnie, moich bliskich i myślę że i Państwu się spodobają. Państwa ocena jest dla mnie bardzo ważna bo w sztuce malarstwa to ludzie oceniają kunszt danego dzieła. Życzę miłych doznań oglądając moje obrazy.
  Komunikat

Uprzejmie zawiadamiamy, że Wypożyczalnia dla Dzieci, Dorosłych i Młodzieży nr 119 przy ul. Pełczyńskiego 28C będzie czynna w jedną z sobót miesiąca w godz. od 10.00 do 15.00. W tym półroczu będą to soboty przypadające: 27 stycznia, 24 lutego, 17 marca, 21 kwietnia, 26 maja i 30 czerwca. Dni i godziny otwarcia pozostałych placówek nie ulegają zmianie.
02.01.2018  Starsze informacje

    znajdziecie Państwo w archiwum.
 Używamy i polecamy:
Statystyka

 • Odwiedzin: 6389232
 • W tym dzisiaj: 810
 • Obecnie gościmy: 49

 • Logowań na konto biblioteczne: 1647731
 • W tym dzisiaj: 220
 • Przesunięto termin
  zwrotu pozycji: 84

 • Pozycji zamówionych: 37
 • Zarezerwowanych: 6229