INFORMACJE  Zapraszamy na wystawę grafiki HELENY CZERSKIEJ"Prawdziwa sztuka jest zawsze moralna"
Soseki Natsume

O SOBIE
Czym jest SZTUKA dla mnie - na pewno azylem, ucieczką od rzeczywistości, wyrazem wolności, czymś subiektywnym, bardzo wewnętrznym, własnym. Jej uprawianie piękną podróżą w nieznane, bo nigdy nie wiemy dokąd nas zaprowadzi, tajemnicą, która ujawnia swoje sekrety. Sądzę, że nie można żyć bez sztuki, tak jak nie możemy egzystować bez marzeń, pragnień, ideałów.
Moje rysowanie, malowanie zaczęło się gdzieś w szkole podstawowej. Potem przyszła fascynacja kolorem, ale dopiero na studiach powstały oryginalne i wartościowe prace. Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i najpierw chciałam być poetką, potem pisarką, może dziennikarką. Na drugim planie było malarstwo. Potem była praca zawodowa w liceum, która zabierała mnóstwo czasu. Malowałam w wolnych chwilach. Wystawiałam swoje prace, brałam udział w konkursach. Zostałam zauważona, otrzymałam nagrody i wyróżnienia. Ale to był dopiero początek mojej drogi artystycznej. Potem były różne kursy: historii sztuki, rysunku, Vedic - Art. Wzbogacałam swój warsztat, sięgałam po różne konwencje.
Zaczęłam od abstrakcji i portretu one i teraz są mi najbliższe. Rysowałam ołówkiem i piórkiem. Potem były akwarele i malarstwo olejne. Od paru lat łączę różne techniki, eksperymentuję, jestem zafascynowana informelem, sięgnęłam po akryl. Urzeka mnie to co nowe, awangardowe. W 2018 roku zostałam przyjęta do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Ostatnio zajmuję się rzeźbą i ceramiką pod kierunkiem mistrzów. Bardzo podobają mi się te nowo zapoznane sztuki.
Uczestniczyłam w różnych konkursach i wystawach zarówno zbiorowych, jak też indywidualnych. Najbliższe - w muzeum siedleckim, zbiorowa wystawa artystów należących do ZPAMiG -u, kolejna indywidualna - 19 września br.w Bibliotece Publicznej, na Bemowie
Helena Czerska


  Zmiana godzin pracy bibliotek

Z dniem 1 września wracamy do dwuzmianowego systemu pracy (do godzin przedwakacyjnych). Jedyną różnicą jest wydłużenie czasu pracy bibliotek w czwartki. Placówki (wypożyczalnie, czytelnie) będą czynne: poniedziałki, wtorki, środy, piątki 10.00-19.30 natomiast w czwartki 10.00-17.00. Serdecznie Państwa zapraszamy.

31.08.2018


  Zapraszamy do udziału w KonkursieRegulamin Konkursu (pdf)  Zapraszamy
  Inwentaryzacja zbiorów (skontrum)

Zarządzeniem Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy w dniach 3-7 września przeprowadzony zostanie spis kontrolny księgozbioru i multimediów Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży nr 29. Natomiast w dniach 10-18 września inwentaryzacja zbiorów odbędzie się w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 38. Obie placówki mieszczą się w budynku przy ul. Konarskiego 6. Placówka podczas inwentaryzacji będzie nieczynna. Rezerwacje na czas skontrum zostaną wstrzymane. Za utrudnienia przepraszamy, zapraszamy do innych naszych placówek.


Informacja o zaplanowanych
inwentaryzacjach zbiorów (pdf)  Zapraszamy do udziału
  Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych


24.05.2018  Starsze informacje

    znajdziecie Państwo w archiwum.


Statystyka

  • Odwiedzin: 6599593
  • W tym dzisiaj: 90
  • Obecnie gościmy: 12
 Katalog zbiorów bibliotecznych

 Program partnerski


Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Wypożyczalni nr 29
(ul. Konarskiego 6)Wybrane nowości multimedialne

Zakupione do Wypożyczalni nr 119
(ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c)
 Używamy i polecamy: