20 OSTATNICH KOMENTARZYLamika

Posty:417
 Dotyczy: Ostatnia arystokratka
 Wysłany: 2018-04-18 18:25:16

    W zbiorach:  

Reprywatyzacja po czesku. Czeski humor, czyli zwyczajni ludzie mają kłopoty, które sami sobie stwarzają. Trochę wnikliwych obserwacji, np. tych dotyczących masowej turystyki. Lekka lektura dla odprężenia i pogłębienia sympatii do Czechów.
Zaczytana

Posty:12
 Dotyczy: Na skraju załamania
 Wysłany: 2018-04-17 08:44:08

    W zbiorach:  

Sięgając po „ Na skraju załamania” nie wiedziałam czego się spodziewać. Recenzje recenzjami, a ja i tak musiałam sprawdzić ). Gdy przebrnęłam przez początek książki, akcja zaczynała właśnie nabierać tempa, a ja przepadłam z niniejsza książką.
Zaskakujące zwroty akcji, rosnące współczucie dla Cass, głównej bohaterki, której coraz częściej, niczym jej mamie, zdarzają się epizody zapomnienia o tym, co powinna zrobić, kupić, zrobić. Każdemu z nas przytrafiają się takie sytuacje, ale głównej bohaterce nad wyraz często. Mimo pomocy lekarza, męża i przyjaciółki sprawy mają się coraz gorzej, dodatkowo Cass zaczyna powoli popadać w paranoję.
Dodatkowym elementem źle wpływającym na psychikę głównej bohaterki jest fakt, że wciąż obwinia się, (że przejeżdżając pewnej feralnej burzliwej nocy drogą w lesie, gdzie stał zaparkowany samochód, jak się potem okazało z jej znajomą, która została brutalnie zamordowana), nie udzieliła jej pomocy. Nie rozpoznała jej, a poza tym obawiała się wysiąść z auta, stąd dodatkowe poczucie winy. Ponadto głuche telefony, które jak sądzi Cass pochodzą zapewne od mordercy, który w jej przeświadczeniu z pewnością ją widział i teraz planuje ja zamordować.
Więcej nie powiem, gdyż sami zapewne z chęcią sięgnięcie po ten thriller psychologiczny. Z czystym sumieniem go polecam.
Zaczytana

Posty:12
 Dotyczy: Życie jak malowane
 Wysłany: 2018-04-17 08:42:48

    W zbiorach:  

Życie jak malowane, wcale takim nie jest. Wiedzą o tym również nowi bohaterowie, kolejnej części Stacji Jagodno: Eliza, Rafał oraz ich synek Antoś. Po utracie dziecka Eliza zamyka się w sobie i jednocześnie odtrąca miłość męża i synka. Zamiast żyć, bo ma dla kogo, pogrąża się coraz bardziej w rozpaczy i bólu po utracie nienarodzonej córki malując na porcelanie aniołka. Czy i tym razem magia mieszkańców Borowej pozwoli młodemu małżeństwu rozwiązać swoje problemy? Czy dobra wróżka, jak nazywa Antoś - Pannę Zuzannę spełni jego marzenie, aby mama była uśmiechnięta i szczęśliwa jak niegdyś? Czy dotychczas znani i lubiani przez nas bohaterowie znajdą drogę do szczęścia? Gorąco polecam :D
Lamika

Posty:417
 Dotyczy: Pielgrzym
 Wysłany: 2018-04-16 10:47:08

    W zbiorach:  

Ponad 750 stron trzeba wypełnić treścią, na którą może nie starczyć pomysłu na główną akcję. Od czego więc dygresje, opisy dawnych działań, wspomnienia z dzieciństwa i inne wtręty. Książka jest ciekawa, i to bardzo, ale byłaby łatwiejsza w czytaniu chudsza o jakieś 200 stron. Te wspomniane wyżej dygresje łączą się wprawdzie w którymś punkcie z głównym wątkiem, ale jest to zwykle cieniutka niteczka. Tyle narzekania, reszta to podziw dla logicznego powiązania faktów i bardzo filmowej, wartkiej akcji od połowy powieści. Raczej nie da się przeczytać w jeden czy dwa wieczory, ale warto.
45939

Posty:38
 Dotyczy: Powrót na wyspę
 Wysłany: 2018-04-12 13:41:34

    W zbiorach:  

Bardzo ciekawie się czyta, niemniej tradycyjni hetero mogą nie chcieć dokończyć książki...
kryska_52

Posty:46
 Dotyczy: Tylko pocałunek
 Wysłany: 2018-04-07 16:29:22

    W zbiorach:  

,,Tylko pocałunek.. Brak szczerości, otwartości we wzajemnych relacjach, sprawia,że dwoje przyjaciół może ominąć miłość .Trudno zmienić wieloletnią przyjazń w inne uczucie mimo wzajemnej fascynacji.Gdy już wydaje się ,że bohaterzy będą razem znowu w wyniku własnej niedokładności i nieporozumień rozstają się .Potrzeba oddalenia i czasu żęby zrozumieli,że mocno kochają.
kryska_52

Posty:46
 Dotyczy: Z jednej gliny
 Wysłany: 2018-04-07 16:21:54

    W zbiorach:  

,,Z jednej gliny,, Jest to historia niespodziewanej przyjazni kobiet, które spotkały się w trudnym momencie ich życia.Wątki kryminalne przyczyniają się do czytania z zapartym tchem poplątanych losów czterech kobiet>Polecam dobra rozrywka na spędzenie czasu.
kryska_52

Posty:46
 Dotyczy: Performens
 Wysłany: 2018-04-07 16:13:09

    W zbiorach:  

Opowieść Karoliny Wilczyńskiej przybliża nam życie kobiety która odnosi zawodowe sukcesy ale szczęścia i spokoju poszukuje na wsi.Mimo że jej dom jest oddalony od innych mieszkań na wsi to jednak u niej dzieją się różne ważne sprawy.spotkanie ze sławko niespełnionym poetą jest dla niej trudną lekcją życia.Pomysł z cmentarzem tak nierealny,że aż trudny do przeczytania i zrozumienia
kryska_52

Posty:46
 Dotyczy: Nasze kochane święta : [historia rodzinna w czterech wigilijnych aktach]
 Wysłany: 2018-04-07 16:05:18

    W zbiorach:  

,, Nasze kochane świeta ,,Autorka w sposób bardzo dokładny przybliża nam dzieje jednej rodziny na przestrzeni lat powojennej Polski i zmian ustrojowych.rodzina ta zawiera w sobie cechy wielu rodaków .Może się z nią utożsamiać całkiem sporo rodzin.Sposób przeżywania Świąt rozmów i wspomnień bohaterów książki wzrusza czytelników,gdyż przypomina im to co sami przeżywali czy myśleli.
Lamika

Posty:417
 Dotyczy: Księżniczka Watykanu : opowieść o Lukrecji Borgii
 Wysłany: 2018-04-06 18:53:29

    W zbiorach:  

Do Lukrecji Borgii przylgnęła opinia trucicielki i kobiety rozwiązłej. Pisana w pierwszej osobie opowieść opiera się na faktach znanych, a także tych przez autora wykreowanych. Rodzina Borgiów zapewniła sobie niewątpliwie miejsce w historii, chociaż jest to historia zbrodni i niegodziwości, pewnie wykraczających poza obyczaje epoki. Czy Lukrecja w nich czynnie uczestniczyła, czy była tylko biernym narzędziem :?:
Warto przeczytać.
Zaczytana

Posty:12
 Dotyczy: Serce z bibuły
 Wysłany: 2018-04-05 14:35:51

    W zbiorach:  

Kolejne bo już czwarte spotkanie z serią Karoliny Wilczyńskiej, zaliczam do bardzo udanych. Poznajemy nowe postacie, których losy są bardzo zagmatwane a samo życie ciężkie. Depresja Tamary, rozterki Marzeny oraz Marysi, jak również „ pobudka wójta” oraz totalna zmiana Łukasza, tak w wielkim skrócie można podsumować to, co dzieje się w życiu poznanych wcześniej bohaterów. Czy Ewa, córka Pani Zofii zrobi coś z własnym życiem i jak potoczy się życie Małgorzaty? Wreszcie, czy odrestaurowanie dworku hrabianek Leszczyńskich zakończy się sukcesem? Koniecznie sięgnijcie po Serce z bibuły. Moim zdaniem to najbardziej wzruszająca część cyklu z Jagodna.
Zaczytana

Posty:12
 Dotyczy: Jedyna szansa
 Wysłany: 2018-04-05 08:44:36

    W zbiorach:  

Jak każdą książkę H. Cobena, również i Jedyną szansę wręcz się pochłania. Już po przeczytaniu pierwszego zdania: "Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce", wiemy, że będzie się działo :D
Tak tez się dzieje, gdyż główny bohater po wybudzeniu się ze śpiączki zaczyna powoli układać wszystko w swojej głowie, co nie jest łatwe oraz zrozumiałe. Za wszelką cenę chce i próbuje odnaleźć uprowadzoną córeczkę. Nie wiemy kto i dlaczego chciał zabić zarówno Marca Siedmana i jego żonę, zaś na pytanie kto uprowadził córkę Marca będziemy poszukiwać odpowiedzi do ostatnich stron książki. Sami wcielimy się w detektywów i wraz z bohaterem będziemy czasem na ślepo szukać właściwych tropów. Gorąco zachęcam do lektury.
Nika

Posty:312
 Dotyczy: Złe mamuśki [Film]
 Wysłany: 2018-04-03 15:47:18

    W zbiorach:  

Film słaby. Mało śmieszny, często wulgarny, żałosny i niesmaczny. Końcówka ciepła i dająca do myślenia, ale generalnie szkoda czasu na ten film.
lamus

Posty:148
 Dotyczy: Nauka spadania [Film]
 Wysłany: 2018-03-31 19:39:33

    W zbiorach:  

Spotkanie czwórki niedoszłych samobójców nie pozostaje bez wpływu na ich życie. Dają sobie jeszcze 6 tygodni życia, ale wcale nie oznacza to, że nagle ich życie cudownie się odmienia, że wszystko zaczyna się wspaniale układać.
Bardzo dobry film, dobrze wyważone poczucie humoru i świetne aktorstwo. Warte obejrzenia.
Lamika

Posty:417
 Dotyczy: Nieznajoma w domu
 Wysłany: 2018-03-29 19:42:36

    W zbiorach:  

Po intrygującym początku książka, niestety, przechyla się w stronę brazylijskiej telenoweli. Nieliczne grono bohaterów omawia tę samą sprawę po kolei każdy z każdym, co czasem wnosi jakiś drobny nowy element, a czasem nie. Rozwiązanie przewidywalne do bólu, postacie papierowe, ich emocje nie udzielają się czytelnikowi i nie wiadomo dlaczego tego niby romansu nie wydała oficyna Harlequina, do której pasuje jak ulał.
lamus

Posty:148
 Dotyczy: Dotyk miłości [Film]
 Wysłany: 2018-03-29 15:20:30

    W zbiorach:  

Dobrze się ogląda. Może chwilami zbyt cukierkowy, ale w dużej części scenarzysta dość twardo stąpa po ziemi.
lamus

Posty:148
 Dotyczy: Dorosnąć
 Wysłany: 2018-03-29 13:47:24

    W zbiorach:  

Książka o trudach miłości, tej nastoletniej i tej dorosłej. Bohater łączy swoje obecne przeżycia z tym co przeżył jako nastolatek, próbuje wytłumaczyć swoje uczucia. Czyta się nieźle choć najlepsza jest końcówka.
Nika

Posty:312
 Dotyczy: Buena Vista Social Club [Film] : Adios
 Wysłany: 2018-03-28 13:28:38

    W zbiorach:  

Ciekawy i wzruszający film. Polecam!!!
Nika

Posty:312
 Dotyczy: Na pokuszenie [Film]
 Wysłany: 2018-03-28 13:22:55

    W zbiorach:  

Film porażka. Strata czasu!
bt

Posty:1
 Dotyczy: Przyrodni brat
 Wysłany: 2018-03-27 09:36:34

    W zbiorach:  

Nie mogłam się oderwać.. czekam na inne książki tej autorki.
 Używamy i polecamy:
Statystyka

  • Odwiedzin: 6385708
  • W tym dzisiaj: 494
  • Obecnie gościmy: 39

  • Logowań na konto biblioteczne: 1646758
  • W tym dzisiaj: 106
  • Przesunięto termin
    zwrotu pozycji: 40

  • Pozycji zamówionych: 101
  • Zarezerwowanych: 6281