KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: Sunako
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Zabójczy styl [Film]
Wysłany: 2010-03-10 15:48:57

Podobno najgorszy film wytwórni Jasha Chopry ale żaden mnie tak nie rozśmieszył. Zamiast zwykłej dawki łez ten film pokazuje pokazuje akcję i dystans jaki mają do sibie Hindusi.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Czasem słońce, czasem deszcz [Film]
Wysłany: 2009-01-30 23:01:26

NAjbardziej znany film Bollywoodzki w Polsce. Co jakiś czas możemy go podziwiać w telewizji choć nie jest to dobry pomysł, bo go wtedy oglądać po raz pierwszy. Do długości filmu trzeba dodać częste reklamy i oczywiście znienawidzony lektor psuje odbiór filmu. Język hindi brzmi bardzo dobrze, warto posłuchać.
Telewizja nie jest też szczęśliwa dla filmów Bollywoodzkich, bo choć trudno to sobie wyobrazić, to kiedyś wycinano piosenki z filmu by skrócić czas !!! Brzmi to jak profanacja i doskonały przykład niedoceniania innej kultury
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Asoka [Film]
Wysłany: 2009-01-30 22:27:16

Warto zajrzeć tylko po to aby zobaczyć SRK w długich włosach. Przy okazji poznajemy historię legendarnego Asoki Wielkiego w o wiele lepszej jakości niż gwarantuje nam Hollywood na podstawie takich gniotów jak Aleksander Wielki. Nie zabraknie piosenek, tańca i wzruszających momentów. Polecam !
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Paranoia Agent [Film] Vol. 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2009-01-30 21:30:33

Ta seria robi wrażenie. Po pierwszych 2 minutach nikt nie wie co myśleć. W OP mamy wesołą muzykę i ludzi z nienaturalnym śmiechem, a po chwili napaść "Chłopca z kijem". Jest to dojrzała seria, zaskakująca i ciekawie zbudowana. Miałam przyjemność podziwiać anime na antenie Hypera i chętnie co jakiś czas wracam. Polecam wszystkim!
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Ouran High School Host Club [Film] vol. 2, odc. 10 - 18.
Wysłany: 2009-01-30 21:17:56

Następne odcinki perypetii "bogatych gnojków". Moim zdaniem te są jeszcze śmieszniejsze od poprzednich. Jdyne co to wyrzuciłabym odcinek "Haruhi w krainie czarów" ale po dyskusjach doszłam do wniosku, że też ma swój cel i nie można obwiniać twórców anime. Wystarczy go przeżyć i raz po raz zachwycać się ekspresją Tamakiego po jego uroczych snach ^^ Sama radość.
Nawet pisanie o Ouranie przychodzi mi z trudem, bo na samo wspomnienie zaczynam się śmiać. W końcu jest to moje ulubione anime i smutno mi gdy ktoś go nie docenia :D
Mam nadzieje, że ostatnie odcinki tż niedługo będę mogła czcić na stonie biblioteki, a w ogóle liczę na następny sezon i wydanie pakietu mang w Polsce :D
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Ognistooka Shana [Film] Vol. 1, odc. 1 - 6
Wysłany: 2009-01-30 21:04:50

Nie rozumiem mani jaka powstała na punkcie Shany i najchętniej wycięłabym sceny ecchi, ale seria ma coś w sobie.
Pierwsze co to zwracam uwagę na ścieżkę dźwiękową, openingi i endingi. Nie można się do tego przyczepić, a pierwszy ED jest bardzo chwytliwy. Chodził za mną z miesiąc.
Fabuła nie jest specjalnie ciekawa, dylematy głównych bohaterów też nic nowego, podobne problemy powtarzają się w co trzeciej historii nie tylko anime.
Jest kilka zabawnych wątków, głębokich postaci, ale to co mnie ujeło, to słodycz. Jest kilka tak absolutnie uroczych scen, że przestaję żałować oglądania historii dla 12latków.
Więc nie powiem, że polecam, ale można obejrzeć :D
Sunako

Posty:51
Dotyczy: O dziewczynie skaczcej przez czas [Film]
Wysłany: 2009-01-30 20:54:16

Lepiej powiedzieć, że "Efekt motyla" jest podobny do tej starej japońskiej historii.
Od dawna słyszałam dużo dobrego o tym filmie, cieszę się, że mogłam go obejrzeć po zakupieniu go przez bibliotekę.
Sam pomysł anime robi wrażenie, wykonanie jest idealne. Wszyscy moi znajomi, łącznie ze mną, wzruszają się pod koniec i dużo się uczą o relacjach między nawet przyjaciółmi, właśnie z tego filmu. Polecam!
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Fanaa [Film] : Unicestwienie w miłoci
Wysłany: 2008-12-27 00:48:58

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co było kręcone w polskich Tatrach, to trzeba przejrzeć płytę z dodatkami. Film jest doskonały i mimo że końcówka jest za dramatyczna, nie dało by się innej zrobić. Użekł mnie od początku, a oszalałam na jego punkcie po zobaczeniu tak przystojnej kreacji Aamira :D
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Don [Film]
Wysłany: 2008-12-27 00:43:39

Don różni się od swego pierwowzoru (filmu sprzed 30 laty z Amitabem Bachcchanem w roli głównej), choć początek został taki sam razem z niketórymi piosnekami. To ma swój urok. A dzięki podwójnej roli SRK pokazał tylko swój geniusz aktorski i pokazał przeciwieństwo słodkich, romantycznych postaci, za które jest krytykowany, że nie umie zagrać nikogo więcej. Tak więc, SRK umie zagrać każdego, gdzie do końca nie wiadomo czy gra niewinnego chłopaka z ulicy pragnącego pomóc policji udając przestępce, czy bezwzględnego mordercę.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Dhoom 2 [Film]
Wysłany: 2008-12-27 00:36:55

Dowód na to, że Hindusi potrafią zrobić film na miarę Hollywoodu ale nie tracąc nic z wartości Indii i zachowując charakterystyczną budowę filmów masala. Doskonały filmz najgorętszą aktorką Bollywoodu (Aish Rai) i najgorętszym aktorem (Hrrithik Rroshan).
Polecam dla wszystkich lubiących kino akcji :D
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Om Shanti Om [Film]
Wysłany: 2008-12-27 00:28:41

Oczywiście OSO może obejrzeć każdy ale jest to wisienka w deserze dla wszystkich, którzy oglądają filmy bollywoodzkie. Film nawiązuje do największych hitów sprzed 30 i ostatnich lat, pokazuje świat przerysowany z filmów. Aktorzy śmieją się ze swoich wizerunków i dobrze się bawią. Nagrywanie przypominało wielką imprezę, do której dochodziły nowe gwiazdy/przyjaciele. Zobaczymy więc największe gwiazdy kina przy wielkich muzycznych hitach.
Sama uważam OSO za wielkie dzieło, doskonale podsumowujące Bollywood. No o OSO pobił budżetowy rekord "Czasem słońce, czasem deszcz". Niech żałują ci, co nie poszli do kina :D
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Znalazłem cię [Film]
Wysłany: 2008-10-12 20:27:19

Hrithik Roshan- i wszystko jasne. Jest to najlepszy pretekst do zobaczenia filmu. A reszta to tylko scena
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Co się dzieje [Film]
Wysłany: 2008-10-12 20:22:35

Mój ulubiony i najukochańszy. Idealny przykład kina bollywoodzkiego. W "Żonie dla zychwałych" wszyscy się śmiali i może zasmucili w jednym momencie, ale prawdziwe mistrzostwo Bollywoodu polega nie na samym rozśmieszeniu i rozczuleniu, tylko na doprowadzeniu do łez przez ponad połowe filmu. Taki jest "Kuch kuch.."
A do tego standardowa: mistrzowska obsada (jak to powiedział Shahrukh o sobie -on jest za seksowny), cudowne piosenki i choreografie.
Polecam też dodatki dla ciekawskich :)
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Ouran High School Host Club [Film] vol. 1, odc. 1 - 9.
Wysłany: 2008-10-12 20:16:24

Oczywiście, że w OHSHC nie ma brutalności i krwi, bo to najdoskonalsza komedia jaką wyprodukowano w Japonii. Na początku może nie zawraca w głowie ale cały serial rozbawi każdego, kto ma pojęcie o stereotypach i kogo nie gorszą triki na pozyskanie klijentek (nadmiar słodkości i "kazirodcza homoseksualna miłość" może być źle zrozumiana- a to tylko taka gra "bogatych gnojków").
Drugą stroną medalu jest cały świat bogaczy, którzy nie znają kawy granulowanej,a centrum handlowe uważają za piąty wymiar (masowa produkcja -wow). Oni- piękni i zadbani- są przykładem na to, że pieniądze to nie wszystko,a na prawdę mają swoje włosne dramaty, z którymi umią żyć właśnie dzięki Host Clubowi.
Czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki :)
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Pachnidło [Film] : Historia mordercy
Wysłany: 2008-10-12 19:58:17

Osobiście uważam, że jest za dużo historii o mordercach, maniakach, szaleństwach itp. Książka a tym samym film, gdyby ne szokująca końcówka - nudziłby. A gdy już zna się koniec, nie warto czytać/oglądać.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Yuva [Film]
Wysłany: 2008-10-12 19:52:03

Jest to jeden z niewielu brutalnych filmów, a przynajmniej z wyglądającymi jako tako scenami walki, pobiciami.
Film możnabyło oglądać na Festiwalu w Multikinie na wiosnę 2008 roku. Sam film jest stosunkowo nowy i moim zdaniem jest tam najlepsza kreacja młodego Bachchana, a przy okazji doskonale pokazani inni młodzi aktorzy, niezbyt znani w Polsce.
Dla miłośników piosenek i miłosnych historii też się coś znajdzie, nie tylko sceny akcji.
Polecam i mam nadzieję, że niedługo film pojawi się też w wyp. numer XVII
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Siewca burzy
Wysłany: 2008-06-30 12:46:37

Na początku zaznaczę, że Siewca Burzy bardzo mi się podobał. Przeczytałam, a może raczej połknęłam książkę na raz i dała mi dużo przemyśleń.
Wiem na pewno, że nie wiem o co chodzi. Czytelnik jest rzucony w opowieść, która wpierw nie ma sensu. Bardzo trudno poskładać strzępki wiadomości w całość. Na końcu i tak wychodzi, że brakuje ręki czy nogi. Ja sama nie dowiedziałam się kim był Kasi i co uczynił, lub kim dokładnie są białoocy w jakim miejscu i jak się dowiadują, że zostali wybrani. To było bez sensu, gdy Isak uciekał przed wieśniakami do zamku, gdzie dowiedział się, że jest następcą groźnego władcy i wybrańcem bogów. Później nastąpił u niego przerost wszystkiego. Wcześniej był wysoki i silny, później stał się olbrzymem z ciałem kulturysty i magiczną mocą. Jadł jakieś napromieniowane grzybki?? Podobno to sprawiła łaska boża, ale kiedy? Nie zauważyłam niczego doniosłego.
Następna jest dzika furia. Dlaczego główni bohaterowie nie panują nad sobą? I niby to jest takie atrakcyjne, ale chyba tylko w filmach hollywoodzkich. Dla mnie nie ma niczego gorszego, pod tym względem nawet Herakles to gbur(zabił nawet swoje maleńkie dzieci), a Isak masakrował całą armię, nie odróżniając wrogów od przyjaciół.
Zabawna jest też przepowiednia, każdy wie kogo dotyczy i co? W sumie nic nie jest robione. A jak na przyszłego lorda, Isak miał na pewno za mało lekcji etykiety i manier. Pozostał włóczęgą i cud, że potrafił czytać.
Pozostaje jeszcze śmierć Lorda Bhalla. On sam ma bardzo dobre imię, podobne miał bóg chaosu czy zniszczenia. Do tego jest ciekawą postacią, dobrym wodzem i władcą budzącym postrach. Rządził kilka setek lat i pojawił się młokos, by go zastąpić. Bhall wysyła go na wycieczkę, a sam włóczy się po podejrzanych wyspach, gdzie od jakiegoś strasznego rycerza ponosi śmierć. Halo? O co chodzi? To było tak wyrwane z kontekstu, że nie mam słów.
Czasami miałam wrażenie, że postacie są niedopracowane, nie ma spójności, a autor czy tłumacz używa słów, które mają uchodzić za górnolotne, ale nie pasują.
Ogólnie czyta się miło, do czasu do póki nie natrafi się na coś takiego. Wątpię, żeby to były celowe zabiegi. Pod tym względem książka jest po prostu niedopracowana. Ale bez czepiania się, nie jest taka zła. Dlatego miłośnicy fantastyki, droga wolna ^^
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Ostatni lord smok
Wysłany: 2008-06-30 12:06:03

Jest to historia, którą zaliczyłabym do gatunku lekkiej fantasy. Nie jest dla dzieci ale też nie jest brutalna, o wojnach, ani nie jest częścią wielkiej sagi.
Linden Rathan podbił moje serce i gdyby nie to, że nie jest już wydawana książka, to bym zrobiła wszystko żeby mieć u siebie. Tak to niestety co pewien czas wypożyczam z biblioteki i nie jest z tym źle, lecz wolę mieć ulubione książki przy sobie.
A dlaczego mi się podoba? To chyba zasługa nowego, wyjątkowego świata, pełnego magii i... ludzi smoków. Do jednych z nich należy główny bohater, o którym już wspomniałam. Należy szlachetnej rasy, ma specjalne właściwości/moce i jest arbitrem w sprawach państwowych. Do tego ma swoją druga połówkę, którą szuka. Jest bardzo wyidealizowany, dba o uboższych i jest "ciachem".
Można powiedzieć, że nic nowego, jednak dobrze mieć takie lekkie lektury na poprawę nastroju. Przy tym wcale nie jest długa, a daje wiele wrażeń. Dlatego polecam wszystkim, bo nie jest to bardzo popularna książka w Polsce (nie wiem czemu).
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Aatma [Film]
Wysłany: 2008-05-25 23:08:39

Jest to bardzo słaby horror, jeszcze gorszy Bollywood i niezwykle nudny film. Jedyne do czego się nadaję to śmiech i wygwizdanie. Co jak co, ale Hindusi strasznych filmów nie potrafią robić, na pewno nie na nasze standardy. Nawet piosenki są nieciekawe i nikt znany nie gra.
Trzeba zapomnieć, że znak Bollywood zawsze znaczy dobry film.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Chalte Chalte [Film] : Blisko siebie
Wysłany: 2008-05-25 23:03:05

Zapomnijcie wszystko, dosłownie wszystko co wiecie o ShahRukh Khanie. To już nie jest ten sam aktor co w "Żonie dla zuchwałych", "Gdyby jutra nie było" czy "Czasem słońce, czasem deszcz". W "Chalte chalte" SRK łamie swoje stereotypy i nie gra już cud chłopca bez wad i z pokaźnym portfelem. Widzimy go tu w wielu kłótniach, bez pieniędzy, a mimo to radzi sobie doskonale. Sam film może nie jest największym jego przebojem ale pokazuje więcej życia, z bardziej życiowymi problemami.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Athadu [Film] : Poszukiwany
Wysłany: 2008-05-25 22:53:51

To jest mój pierwszy film z Tollywoodu i jestem miło zaskoczona. Słyszałam, że to Bollywood jest nastawiony na zachód,a okazuje się, że nie tylko. Athadu trzyma wszystkie standardy jest zgodny z wszelkimi zasadami filmów indyjskich. Jest dużo akcji, scen walki, a z drugiej strony życie rodzinne, miłość i wpadające w ucho piosenki z ciekawą choreografią. Film na prawdę jest jednym z lepszych, które widziałam, a dodatkowo muszę przyznać, że Mahesh Babu w pełni zasługuję na przezwisko Prince of Tollywood. Wystarczy aby się uśmiechnął, a każda dziewczyna zrozumie o co chodzi.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Żona dla zuchwałych [Film]
Wysłany: 2008-04-08 15:53:28

Najlepszy przykład kina Bollywoodzkiego jaki znam i zarazem mój ulubiony film. Nie ma takiego drugiego, w którym grałoby tyle dobrych aktorów, było tyle muzycznych hitów, choreografia była taka idealna,a sama historia tak piękna, wzruszająca i tak wspaniale opowiedziana.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Monsunowe wesele [Film]
Wysłany: 2008-04-08 15:48:33

Film jest bardzo podobny do "Moje wielkie greckie wesele", ale jest przecież Indyjskie, dlatego nie może zabraknąć muzyki, tańców, pięknych strojów i reszty obowiązkowych stałych punktów. Film może być ciekawy dla osób zainteresowanych kultura Indyjską lub zabawny dla reszty śmiertelników, a jest dobry dla każdego.

Proponuje dodać film do serii "Bollywood"
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Magia zmysłów [Film]
Wysłany: 2008-04-08 15:44:01

Proponuje dodać pozycje do serii Bollywood.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Magia zmysłów [Film]
Wysłany: 2008-04-08 15:43:20

"Chilli się zemści". Fabuła tego filmu może powalić wszystkich. Jest bezsensu ale za to ogląda się do dobrze i można umrzeć ze śmiechu.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Bunty i Babli [Film]
Wysłany: 2008-04-08 15:41:15

Proponuje dodać film do serii Bollywood
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Bunty i Babli [Film]
Wysłany: 2008-04-08 15:40:48

Przezabawna komedia Bollywoodzka o dwójce oszustów ze świetną muzyką i mnóstwem przekrętów. Zresztą to pierwszy film w którym zagrali razem Amitabh i Abishek Bachchakowie.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: GTO [Film] : Great Teacher Onizuka, vol. 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2008-04-05 20:39:28

A gdzie jest taka petycja "Tak dla mang"?? Chętnie się podpiszę jeśli będzie sporo tych mang.
A tak przy okazji, GTO to coś do czego się wraca. Śmieję się za każdym razem gdy nawet wspominam Onizukę. To już taki ładny klasyk.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Genshiken [Film] vol. 1, odc. 1 - 2
Wysłany: 2008-04-05 20:26:10

Opinia mojej koleżanki "To dokładnie o mnie. Jakbym patrzyła na swoje życie". Czyli od kuchni można przypatrywać się grupce otaku(w Japonii oznacza to prawdziwych świrów na punkcie anime i mangi). Jest to bardzo dokładny dokument i zarazem doskonała komedia. Istny majstersztyk.
Cieszę się też, że w wydaniu są odcinki Kujibiki Unbalance(3 odcinkowe anime powstałe tylko na potrzeby Genshikena, które to bohaterowie bardzo lubią i ja też - przezabawne).
Genshikena można było oglądać na Hyperze, ana stronie Tanuki. pl ma ocenę 10/10 co rzadko się zdarza, wierzcie mi.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Ergo Proxy [Film] cz. 1, odc. 1 - 5
Wysłany: 2008-04-05 20:15:50

Ciekawa historia osadzona w niezwykłym świecie, gdzie nie ma słońca. Początek jest dość niezrozumiały i przez połowę serii zastanawiałam się - kim są Proxy??? Nie dowiedziałam się do końca o co chodzi ale i tak bardzo dobrze mi się oglądało. Jest to w sumie jedyne anime , które toleruje moja siostra. To zasługa dobrej muzyki i polepszającemu się wyglądowi Vincenta.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Erementar Gerad [Film] cz. 1, odc. 1 - 6
Wysłany: 2008-04-05 20:08:21

Przesłodka historia, w której wzrusza mnie już sam ending. Sama historia jest niezbyt poważna i nie można się za wiele spodziewać, ale jest bardzo ładnie pokazana wartość ludzkiego życia i walka za swych przyjaciół, miłóść i w to w co się wierzy.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Boso przez Hiroszimę [Film] ; Boso przez Hiroszimę 2
Wysłany: 2008-04-05 20:03:05

Nic mnie tak nie przeraziło jak ta wersja zagłady Hiroszimy. Na pewno niech nie ogląda tego nikt o słabych nerwach. Skutki samej bomby na mieszkańców mimo iż są animowane (a może dlatego), wyglądają jak z najgorszych koszmarów. Cała historia jest , no bo czego spodziewać się o czasach wojny, ale daję nadzieję.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Black Lagoon [Film] vol. 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2008-04-05 19:53:59

W tym anime chyba każdy znajdzie coś dla siebie. To takie kino akcji z drobnymi przemyśleniami o wartości życia i zarazem doskonała komedia. Rozbroiła mnie przemiana pokornego urzędnika w szalonego pirata. Dlatego trzeba uważać, bo każdemu może nagle wyjść nieprzyjemny charakterek.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Astraea Testament [Film] : The Good Witch of the West, vol 1., odc. 1 - 6
Wysłany: 2008-04-05 19:50:18

O dziwo bardzo mi się spodobało. Początek nie był szczególny i nie wiedziałam jak bardzo mnie wciągnie historia zakochanej pary, walka o tron i obrona królestwa. Czyli nic nowego a jednak polecam wszystkim, bo wykonanie jest najważniejsze.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Arjuna córka Ziemi [Film] odc. 1 - 7
Wysłany: 2008-04-05 19:42:17

Dość szokujące anime z kolejną bardzo prawdopodobną wizją zagłady Japonii. I chwała im, że zajmują się własnym krajem, który uważają za najbardziej uprzemysłowiony i zanieczyszczony.
W sumie ładnie zrobiona historia o zwykłej dziewczynie, która dostaje wielką moc zdolną uratować lub zniszczyć świat. Można też się przekonać, że nie jest tak wspaniale mieć nadprzyrodzone zdolności (chyba że podglądanie chłopaków)
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Appleseed [Film]
Wysłany: 2008-04-05 19:36:43

Ładnie zrobiony film pełnometrażowy, który można było podziwiać w Imaxie. Osobiście nie w moim stylu. Postacie mają słabą mimikę, a główny wątek jest zbyt wyolbrzymiony. Z drugiej strony grafika jest oszałamiająca i film szybko mija.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Rushuna [Film] : Wystrzałowa wojowniczka, Cz. 1, odc. 1 - 6
Wysłany: 2008-02-04 20:37:16

Patrząc na okładkę wzięłam Rushunę za film pełen fan-servisu. Biuściasta blondynka w skąpym stroju- cóż sobie można pomyśleć???
Oczywiście okazało się, że nie można oceniać książki po okładce. Oprócz ukochanych przez japończyków gorących źródeł i wsz becnych podtekstów - wychodzi niezła komedia z przesłaniem.
Bohaterka mimo iż posiada kunszt prawdziwego wojownika we władaniu bronią, poszukuje broni absolutnej- sposobu idealnego na pokonanie przeciwnika bez użycia broni. A czy jej się uda, trzeba się przekonać samemu.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Wiecznoć, której pragniesz [Film] vol. 1, odc. 1 - 7
Wysłany: 2008-02-04 20:26:05

Dość dojrzała pozycja poruszająca ciekawy problem. No bo co można zrobić, gdy pogodziłeś się ze stratą ukochanej (po wielu załamaniach) i masz już nową sympatię, gdy nagle ta budzi się po kilku latach? Czas dla niej stanął jak gdyby nic. Dla niej jesteście nadal parą zakochanych wybierających się na studia. Co się stanie gdy dojdzie do konfrontacji przeszłości z teraźniejszością??

Anime zawiera sceny nieodpowiednie dla dzieci poniżej 13 roku życia (ecchi).
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Wolf`s Rain [Film] : W towarzystwie wilków, cz. 1, odc. 1-4
Wysłany: 2008-02-04 20:18:02

Doskonałe anime dla obu płci. Większość, która deklaruje, że nie podobał im się początek, zostają jej zagorzałymi fanami.
Ciekawe postacie, intrygujący świat tajemnic w pięknej oprawie graficznej i muzycznej (ulubienica j-pop - Joko Kanno w roli kompozytora, Steve Conte i Maaya Sacamoto-śpiew) gwarantuje wysoką jakość anime.
Niestety, jeśli ktoś spodziewa się komedii, romansu lub czegoś lekkiego do obejrzenia, to źle trafił. Historia jest smutna, miejscami brutalna ale przez to tak wzruszająca i piękna.

Dla wszystkich poszukujących raju.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Kapłanki przeklętych dni [Film] odc. 1 - 6.
Wysłany: 2008-02-04 20:09:10

Bardzo ładnie zrobiony shojo-ai (echi) z elementami kultury japońskiej i mecha. Historia wydaje się bezsensowna ale ogląda się miło i szybko. Grafika jest na wysokim poziomie, a muzyka pop w openingu i endingu wpada w ucho. Elementy shojo-ai nawet nie rażą i gdyby nie absurdalny (częściowo wzruszający)koniec, byłoby udane anime.
Polecam ludziom, którzy lubią tematy dość niepopularne w naszych stronach i lekko podchodzą do tematów tabu.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Gravitation [Film] Vol. 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2008-01-02 16:40:33

Też oglądałam i proszę mi wierzyc, nie ma nic nieodpowiedniego w Polskim wydaniu. Jest za tu wielka miłośc i koncerty na żywo z absolutnie oszałamiająca muzyką pop.
W naszych czasach nie ma już nic złego w yaoi. Trzeba się przyzwyczaic bo nigdy nie wiadomo w kogo trafi strzała Amora.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: GTO [Film] : Great Teacher Onizuka, vol. 1, odc. 1 - 4
Wysłany: 2008-01-02 16:36:00

Kto nie mażył o nauczycielu, który byłby po prostu "spoko"? Gdyby jeszcze miał kolczyk w uchu, tlenione włosy i zasypiał podczas czytania?
Poznajcie więc Eikichi Onizukę (lat 22), były szef gangu motocyklowego, wiecznie bez kasy i poszukujący dziewczyny. W swoich poszukiwaniach zapędził się aż do gimnazjum i wspaniałomyślnie postanowił zostac. Jego uczniowie w końcu poznają co znaczy prawdziwy wychowawca. Może nie nauczy ich wiele o WOSie, ale na pewno dużo o życiu.
Warto zobaczyc i wynieśc coś z lekcji, przy dobrej muzyce i humorze zwalającym z nóg.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Tsubasa Chronicle [Film] vol. 1, odc. 1 - 9
Wysłany: 2008-01-02 16:25:34

Do czego można się posunąc w imię miłośc? Czy wyżekłbyś się wspomnień ukochanej, aby uratowac jej życie??

Takie to już są mangi i anime CLAMPA. Można zawsze liczyc na dramatyczne historie gdzie miłośc jest poddawana coraz to nowym próbą.
Dla jednych może to byc za cukierkowe, dla innych piękne, ale na pewno można liczyc na dużo humoru i przepiękną muzykę.

TCh było emitowane na Hyperze.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Shrek Trzeci [Film]
Wysłany: 2007-12-26 21:51:44

Bardziej mi się podaba krótki filmik "Pada Shrek" niż trójka. Nie ma w niej nic zabawnego, strata czasu. Aż żal patrzeć jak SHrek staje się taki komercyjny. Do kin na pierwszą część chodzili w większosći dorośli, a teraz same małe dzieci, które najłatwiej zadowolić.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Skazany na mierć : [Film] sezon 1, odc. 9 - 12
Wysłany: 2007-12-26 21:37:55

Powinniśmy się pastwić nad tego typu serialami, bo mają za co. Jedyna rzecz na którą tam można popatrzeć to główny bohater. A cała reszta to przesadzona historia, która zamiast się rozwiązywać, to plącze się coraz bardziej.
Początkowe odcinki na prawdę były wciągające i ogądałam je gdy nie miałam nic do zrobienia, ale szybko zaczął mnie nudzić, a jego rozgłos i reklama -tylko denerwować. Więc przyjmując postawę buntowniczą przestałam oglądać serial. Okazało się, że dobrze zrobiłam i nie mam zamiaru tego żałować. Wątpię też, że kiedykolwiek wrócę do Skazanego.. nawet gdy w końcu skończą serial. Odcinków będzie tyle, że nie będę miała kiedy obejrzeć.
I nie mam pojęcia kto nazwał Skazanego.. kultowym. Ja w nim nic nie widzę i mówię to bez promili. Zwłaszcza w święta, kiedy to trzeba stanąć przed smutną rzeczywistością jaką jest brak św. Mikołaja i puste kieszenie.
Wesołych Świąt i hucznego Sylwestra!
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Animatrix [Film]
Wysłany: 2007-12-26 21:22:37

Nie trzeba znać Matrixa, aby z przyjemnością zobaczyć te filmiki. Opowiadają różne historie osadzone w świecie rzeczywistym lub wirtualnym, różnią się postaciami i nawet rodzajem grafiki zastosowanej w animacji. Każdy może znaleźć coś dla siebie, a całość stanowi smakowitą mieszankę. Warte zobaczenia
Sunako

Posty:51
Dotyczy: 3x3 oczy [Film] odc. 5 - 7.
Wysłany: 2007-12-25 19:22:10

Można uznać za kontynuację OVA 1-4, ale ja wolę myśleć o tych odcinkach jako o alternatywnym zakończeniu. W porównaniu z wcześniejszymi , te są pełne skrajności. Z jednej strony jest rozwinięty wątek o relacjach między bohaterami (bardzo słodki i czasami zabawny,a z drugiej makabryczne sceny, które przyśpieszyły mi bicie serca i nie pozwoliły zasnąć.
Można tu mówić o pewnym zakończeniu, z którym się nie zgadzam i tworzę własne. Nie będę pisać spoilerów, więc każdy kto obejrzy anime niech sam się zastanowi co jest lepsze. Dla jednych istniejące może być wesołe, ale dal mnie jest niesprawiedliwe i odcinki 5-7 wydają mi się jednym wielkim żartem. Jest też wątek postapokaliptyczny i dowiadujemy się dużo o przeszłości Pai.
Niewiele anime mnie tak poruszyło, wywołując nie tylko wzruszenie. Polecam, ale oglądajcie na własną odpowiedizalność
Sunako

Posty:51
Dotyczy: 3x3 oczy [Film] odc. 1 - 4
Wysłany: 2007-12-25 19:09:26

Bardzo ciekawe anime, pełne elementów chińskich. Ogląda się przyjemnie i nie nazwałabym go horrorem. Są pojedyńcze sceny dosyć makabryczne, ale jest ich o wiele więcej o dalszych częściach. Końcówka jest otwarta i każdy może ją inaczej zinterpretować. Jak dla mnie mogłoby nie być dalszych odcinków. Te 4 wystarczają aby poznać bohaterów i wczuć się w fabułę.
Cieszę się, że znalazłam to anime, jest bardzo dobre, nieprzesłodzone i nie ma rozwiniętego wątku miłosnego. Polecam wszystkim lubiącym coś ekscytącego.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Ruchomy zamek Hauru [Film]
Wysłany: 2007-11-27 16:23:36

Zobaczyłam i przeczytałam. Lepsza jest książka, ale gdyby nie prównywać tych dwóch historii, to film jest wspaniały i wart zobaczenia. Wspaniała grafika, nastrojowy podkład muzyczny i ciekawi bohaterowie, a wszytsko osadzone w cudownym świecie magii.
Polecam nie tylko dla młodzieży.
Sunako

Posty:51
Dotyczy: Vampire Hunter D [Film] : Żdza krwi
Wysłany: 2007-11-27 16:20:04

Wszyscy moi znajomi zachwalali tą pozycję pod niebiosy i się rozczarowałam. Jak na tyle dobrych seriali, filmy japońskie wypadają cienko.
Może tylko się zraziłam jedynym dostępnym dubbingiem po angielsku, ale film mnie nie wciągnął.
NA plus mogę dodać, że jest wspaniała grafika i przyjemna muzyka.
Można zobaczyć, ale nie zachwyca.


Statystyka

  • Odwiedzin: 6558850
  • W tym dzisiaj: 50
  • Obecnie gościmy: 9
 Katalog zbiorów bibliotecznych

Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Czytelni Naukowej nr VIII
(ul. Konarskiego 6)Wybrane nowości filmowe

Zakupione do Czytelni XVII
(ul. Powstańców Śląskich 17)
 Używamy i polecamy: