KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: Zaczytana
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Ktokolwiek widział
Wysłany: 2019-01-19 17:23:07

Po Ktokolwiek widział sięgnęłam zachęcona opisem na okładce. Wcześniej nie czytała żadnej z książek tejże autorki. Od początku mnie wciągnęła, jednak im dalej brnęłam w tekst, tym bardziej się zastanawiałam nad główną bohaterką Frankie Howe i jej relacjami z ludźmi. Ciekawa akcja, przeplatana relacjami głównej bohaterki i wspomnieniami zarówno jej, jak i jej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa- Sophie, która zaginęła przed 18 latu. Nie powiem, że włos mi się nie jeżył, podczas czytania niektórych fragmentów. Zastanawiałam się także, kto i dlaczego chce spowodować obłęd u Frankie, jaki ma w tym cel. Wspaniały suspens na końcu. Polecam i chętnie sięgnę po Siostry C. Douglas licząc na równie interesujący rozwój akcji.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Naturalista
Wysłany: 2019-01-19 17:22:29

Naturalista był dla mnie zaskoczeniem. Po pierwsze dlatego, że akcja toczyła się wartko, z każdą kolejną stroną książki wydawało mi się, że jestem coraz bliżej rozwiązania zagadki, ale tak nie było. Po drugie obawiałam się czy naukowe wywody głównego bohatera mnie zanudzą i zniechęcą do dalszej lektury, ale wbrew wcześniejszym obawom tak się nie stało. Ciekawa kreacja głównego bohatera. Polecam tę książkę, choć jest okrutna i drastyczna. Okazuje się, że czasem ludzie mogą być groźniejszymi i okrutniejszymi drapieżcami niż zwierzęta.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Nie ma mowy!
Wysłany: 2019-01-11 20:21:08

Nie ma mowy Hellen Russell to książka dla każdej kobiety. Zwłaszcza dla tych zabieganych, niedopuszczających do siebie myśli, że ktoś może jej pomóc, że zawsze ma wszystko pod kontrolą i musi wiele z siebie dawać i robić mnóstwo rzeczy, aby czuć się spełnioną. Jednak czy tak naprawdę to właśnie ona, taka jaka jest, czy wykreowana przez nią super woman z misją i planem na całe życie? Jaka jestem, do czego dążę, czego pragnę, czy w codziennym życiu i natłoku obowiązków znajduję czas dla siebie i bliskich, czy dbam o równowagę itd. - na te pytania powinna odpowiedzieć każda z nas. Najlepiej zmierzyć się ze sobą podczas pobytu na survivalowym obozie dla wikingów. Super przygoda, sięganie w głąb swojej duszy, zmaganie się z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym, sztuka przetrwania a także nawiązywanie relacji, które mają szanse przetrwać. Bardzo polubiłam główne bohaterki, świetnie się z nimi bawiłam podczas pobytu w Skandynawii. Sama pochłaniałam nauki i nawet nabrałam chęci na podobną przygodę :D Sądzę, że bardzo dobrze jest raz na jakiś czas oderwać się o codzienności, odkryć w sobie coś nowego, poprzestawiać priorytety i cieszyć się niczym dziecko z życia. Polecam i zachęcam do stania się wikingiem.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Noc
Wysłany: 2019-01-11 20:19:06

Noc i pierwsze spotkanie z Bernardem Minierem. Być może niefortunnie rozpoczęłam swą przygodę z autorem, gdyż to kolejny tom serii, ale skoro rezerwacja czekała w bibliotece, czym prędzej wzięłam się za lekturę. Nie zaprzeczę, że były fragmenty, które ciągnęły się niczym flaki z olejem, według mnie zupełnie zbędne. Jednak stopniowy rozwój akcji wszystko zrekompensował. Mimo tego, książka niezbyt przypadła mi do gustu. Zakończenie mnie zaskoczyło, szczerze mówiąc spodziewałam się innego obrotu sprawy
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Owoce miłoci
Wysłany: 2018-12-27 23:22:39

Celowo nie pisałam recenzji po przeczytaniu każdej części, gdyż moim zdaniem, aby mieć jakiekolwiek zdanie na temat Cyklu: Roku na Kwiatowej, wypada przeczytać go w całości. Książki dla kobiet i o o kobietach. Cztery sąsiadki mieszkające w jednym bloku zaczynają się przyjaźnić, początkowo idzie im to opornie, jednak z czasem przyjaźń staje się tak silna, że zakładają Klub Kapciowy. Podczas spotkań plotkują o sprawach błahych, poważnych, śmiesznych, wspierają się i tej kobiecej sile jest moc i pozytywna energia. Mimo tego, że każda z nich jest zupełnie inną jednostką, reprezentuje inny charakter, są w stanie stanąć za sobą murem i zjednoczyć siły, aby pomóc tej najbardziej potrzebującej. Zawsze mogą na siebie liczyć i się wzajemnie mobilizują. Gorąco polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Żerca
Wysłany: 2018-12-27 23:02:49

Z Żercą pod kocem i pyszną herbatą na podorędziu spędziłam dwa przemiłe wieczory. Sporo się wyjaśniło, ale jednocześnie wiele kwestii dotyczących głównej bohaterki stało się bardziej enigmatycznych. W tej części bogowie będą szczęgólnie aktywni. Gosia po wyjeździe szeptuchy na wak.... pielgrzymkę przejmuje dzielnie jej obowiązki. Samodzielnie przeprowadza też rytuał płodności z panną młodą i jej przyjaciółkami ciekawie i śmiesznie opisany. Czy Mieszko łaskawie zaszczyci Gosię swym powrotem? Co wyniknie z rodzącej się przyjaźni pomiędzy nią a młodym żercą Witkiem? Czy wizje i bogowie choć na chwilę dadzą Gosi spokój, jakiego potrzebuje? Gorąco polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Przesilenie
Wysłany: 2018-12-27 22:50:31

Przesilenie stanowiące ostatnie spotkanie z Gosią, Babą Jagą oraz słowiańskimi bogami, pochłonęłam ciut wolniej niż poprzednie części Kwiatu Paproci. Nie było już śmiesznie, a raczej bardzo poważnie i momentami przerażająco. Gosia nadal stara się dokształcać, tym bardziej, że niedługo zdaje egzamin na szeptuchę, ponadto zbliżają się Dziady a warto przed tym wydarzeniem wiedzieć więcej i ewentualnie umieć użyć swej wiedzy. Przyswajanie wiedzy wcale nie jest łatwe, gdy u swego boku ma Mieszka, a w głowie im amory. Ponadto Swarożyc coraz częściej Gosię denerwuje, wskazując wreszcie swój cel i dokładną datę, w której Gosława ma spełnić obietnicę i kogoś zabić. Dodatkowo główna bohaterka próbuje wydobyć od matki, kto jest jej ojcem. Jakie tajemnice skrywa matka Gosławy, Baba Jaga, wreszcie co stało się z Witkiem? Jakie losy czekają mieszkańców Bielin? Czy Gosia odnajdzie szczęście i przestanie się wreszcie zamartwiać? Przeczytajcie, nie zawiedziecie się.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: W pułapce
Wysłany: 2018-12-27 22:33:44

W pułapce było moim pierwszym i z pewnością nie ostatnim spotkaniem z twórczością Magdaleny Stachuli. Nie mogłam się oderwać od książki, chciałam ją jak najszybciej przeczytać, aby wiedzieć, co naprawdę przydarzyło się Lisie oraz Klarze. Thriller psychologiczny na wysokim poziomie, a dodatkowo polskiej autorki warto po niego sięgnąć. Jednak gdybyście mieli zamiar rozpoczynać lekturę późnym wieczorem, radzę odłożyć czytanie na kolejny dzień, gdyż możecie zarwać noc . Wartka akcja oraz przemyślenia - relacje każdej z bohaterek rozłożone w czasie przeszłym i teraźniejszym stanowią to ciekawy pomysł na prowadzenie narracji. Polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Plaża w słoiku po kiszonych ogórkach
Wysłany: 2018-12-04 20:10:34

Plaża w słoiku po kiszonych ogórkach, to jak wynika z opisu zabawna historia kobiety zbliżającej się do 40, prawdziwej Matki Polki- żony, matki, przyjaciółki, synowej. Przyznam szczerze, że początek, tak bardzo życiowy, ubawił mnie. Żal mi się robiło Grażyny, która z jednej pracy zawodowej leciała do drugiej tzw. domowej. Dzieci, mąż, pies i cały majdan problemów, oto proza życia Grażyny. Mimo tego, że chciała i czekała na jakieś zmiany, raczej dość prężnie się do nich nie garnęła. Raczej czysty przypadek decydował o jakiejś chwili buntu, bądź próbie postawienia na swoim. Choć książkę czytało się lekko, to niestety zarówno rozwój wydarzeń jak i zakończenie, były nijakie. Spodziewałam się wybuchów śmiechu i dobrego relaksu, jednak w moim przypadku, na oczekiwaniach się skończyło.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Całe lato bez Facebooka
Wysłany: 2018-12-04 20:10:02

Całe lato bez facebooka. Zachęcający opis i skoro komedia kryminalna, myślę sobie, wypożyczam i zaczynam czytać. Naczytawszy się ochów i achów nad tą książkę, z bananem na twarzy zasiadłam do lektury. Główna bohaterka, porucznik Agatha Crispis od początku mnie irytowała, zachwycała się swoją osobą, a od ciągłego zajadania się Agathy donatami, aż mnie mdliło wplatanie wątków z literatury, może i początkowo było w jakiś sposób ciekawe ale w miarę czytania książki, po prostu je opuszczałam. Sposób prowadzenia śledztwa lakoniczny. W rezultacie marzyłam, aby skończyć czytać. Jedyne zaskoczenie to właśnie zakończenie książki. Cóż, kolejny raz dałam się złapać w sidła reklamy :
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Noc Kupały
Wysłany: 2018-12-04 20:09:23

Noc Kupały to kontynuacja Szeptuchy. Znów jesteśmy w Bielinach i wraz z Gosią przeżywamy dni i noce prze wielkim wydarzeniem, jakim ma być Kupalnocka. Czujemy się już bardziej swojsko obcując z bogami słowiańskimi i ich wysłannikami. Gosława wraz z Babą Jagą szykują się na każdą ewentualność, zaopatrując się w przeróżne amulety, zioła. Oprócz problemów sercowych z Mieszkiem oraz bogami słowiańskimi, Gosia ma nie lada orzech do zgryzienia, gdyż zaczyna ją prześladować Ote, była żona Mieszka, będąca obecnie strzygą. Ponadto brak przyjaciół również zaczyna doskwierać. Komu podaruje zerwany kwiat paproci, bogom czy Mieszkowi, a wreszcie czy podjęta przez nią decyzja nie będzie ostatnią? Ponadto kolejne wizje wcale nie wpływają kojąco na główną bohaterkę. Czy Gosia podejmie właściwą decyzję, jak potoczą się jej losy?. Zachęcam do zanurzenia się w lekturze i oderwania się od rzeczywistości. Drugi tom mnie zainteresował, dlatego z niecierpliwością czekam na możliwość przeczytania Żercy. Serdecznie polecam :D
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Kirke
Wysłany: 2018-11-27 18:20:09

Kirke, zachwycająca okładka choć nie po niej należy oceniać książkę każdy wie, jednak przyciąga uwagę, zachęcający opis sprawiły, że z chęcią sięgnęłam po książkę M. Miller. Fajnie było odświeżyć swą wiedzę dotyczącą wierzeń mitologii greckiej. Książka jest opowieścią o córce Heliosa i nimfy Perseidy. Traktuje o tym, jak z niewidocznej, wiecznie wyśmiewanej i zawsze będącej w cieniu boginki zradza się silna, uparta, nieokiełznana bogini. Zesłana na wieczne wygnanie na wyspę Ajaję stając się coraz bardziej pewna swej wiedzy i mocy, dotyczącej zaklęć, które dotychczas były ukryte, zaczyna nowe rozdział w swym życiu. Ciekawa kreacja postaci Kirke, jako zupełnie innej aniżeli inni bogowie i boginki. Więcej nie napiszę, aby nie psuć Wam lektury
Tempo akcji powieści jest zmienne, wprowadzenie mi się spodobało, jednak kolejne rozdziały strasznie się dłużyły i gdyby nie moja ciekawość książka była długo wyczekiwana i są o niej pochlebne opinie, dawno zaniechałabym lektury. Akcja nabiera jakiegoś wigoru w drugiej części książki, wydarzenia wprawdzie nie zapierają tchu w piersiach ale.....czytałam dzielnie dalej. Przeczytałam, miło spędziłam czas, ale nie urzekła mnie na tyle, aby wyśpiewywać na jej cześć peany.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Czy ten rudy kot to pies?
Wysłany: 2018-11-25 14:59:05

Czy ten rudy kot to pies? będący kontynuacją Martwego jeziora, to zabawny kryminał w wydaniu Olgi Rudnickiej. Znowu spotykamy zwariowaną Ulkę, przyjaciółkę Beaty, którą kłopoty wręcz uwielbiają. Podobnie będzie w tym wypadku, zwolniona z pracy - za romans z żonatym szefem, o czym nikt jej nie powiedział, zrozpaczona Ula postanawia wyjechać na wycieczkę do Irlandii. Jednak nie dociera tam, gdyż....ląduje w Wielkowie, małej miejscowości pod Wrocławiem. W wyniku nieporozumienia, bezpodstawnego zatrzymania o posądzenia jej o bycie zbiegłą przestępczynią Ula zmuszona jest spędzić czas na komendzie a następnie przenocować u policjanta, który przez przypadek ją zaaresztował. Jednak gdzie miałaby się podziać Ula, skoro do Irlandii nie dojedzie, a cała rodzina włącznie z dociekliwym i zamartwiającym się o nią bratem wie, że tam przebywa. Wówczas dziewczyna wpada na pomysł wczasów agroturystycznych w domu policjanta i jego brata Sławka. Oczywiście wymusza niejako na nich swój pobyt, ale....panowie tylko na tym skorzystają. Dzięki zaangażowaniu Uli w prowadzenie domu, dom ten wreszcie zacznie żyć. Gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie i wściubianie nosa w nie swoje sprawy doprowadzi Ulę do pewnej tajemnicy, w rozwikłaniu, której będzie pomocy Przemek prywatny detektyw i nowo poznane sąsiadki. Prywatne śledztwo w wydaniu Uli i jej nowej przyjaciółki ubawiło mnie. Jednak zbieg okoliczności lub przypadek sprawiają, że zagadka zniknięcia przed wielu laty ciotki panów, z których gościny korzysta Ula, splata się z historią Beaty. Czy Uli uda się wyjaśnić tę tajemnicę i jak ułoży się jej życie osobiste? Sięgnijcie po tę książkę, a miło spędzicie czas na lekturze.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Precz z brunetami ! : historyjka kryminalna z wtkiem romansowym
Wysłany: 2018-11-25 14:57:20

Precz z brunetami, to zabawna, wciągająca i lekka komedia kryminalna. Jak we wszystkich książkach Marty Obuch bohaterki są bardzo pomysłowe i nie potrafią usiedzieć w miejscu, bezczynnie czekając na rozwój zdarzeń. Oszukana i opuszczona przez swojego narzeczonego Magda, początkowa bardzo to przeżywa. Jednak okoliczności i zdarzenia dziejące się wokół Magdy i jej najlepszej przyjaciółki, Anety, nie pozostawiają złudzeń. Z Waldusia był zimny, wyrachowany drań, wykorzystał kobietę do własnych celów a następnie się zmył i gdy tylko dziewczyny go odnajdą, to Magda mu pokaże...gdzie raki zimują .
Aby go odnaleźć zatrudnia detektywa, a wraz z nim do akcji włączają się jego bracia -trojaczki, co budzi początkowo wiele zabawnych sytuacji. Ekipa prowadząc poszukiwania Waldusia, każda z innych powodów wkrótce zewrze szyki. Dziewczyny będąc pełne wigoru i nowych pomysłów na odszukanie Waldka, wpadają w coraz to nowe tarapaty. Prywatne śledztwo Magdy i Anety ujawnia nowe sekrety życia Waldka, ponadto zaczyna im grozić niebezpieczeństwo. Książkę czyta się bardzo ciekawie i szybko. Polecam na jesienne wieczory, dawka humoru gwarantowana.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Kamienica pod Szczęliw Gwiazd
Wysłany: 2018-11-12 16:52:14

Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą to powieść obyczajowa. Opisuje losy mieszkańców jednej z kamienic w Krakowie i ich zmagania z własnymi problemami, nieraz głęboko ukryte przed wzrokiem ciekawskich lub cynicznych i opryskliwych sąsiadów. Początkowo powieść mnie nie zachwyciła i dłużyła się niemiłosiernie, jednak dałam jej szansę i w drugiej połowie książki byłam już nie tylko zaprzyjaźniona z niektórymi mieszkańcami ulicy Gwiaździstej ale również, tak zwyczajnie, po ludzku im współczułam. Faktycznie powieść Agnieszki Krawczyk będąca pierwszym tomem Uśmiechów losu wzrusza i pokazuje, jak za maską niedostępnych i zamkniętych w sobie osób kryją się prawdziwi wrażliwcy na ból i cierpienie innych. Są też bohaterowie, którzy chętnie niosą pomoc nie oczekując nic w zamian. Ta książka wprost pokazuje, że czasem warto i trzeba coś zrobić dla drugiej osoby nie patrząc na nią przez pryzmat wspomnień. Dobre uczynki zbliżają ludzi. Jednak często, jak to w życiu bywa pogodzenie się z przeszłością i robienie dobrych uczynków nierzadko są obarczone rozliczeniem z sobą samym, własnymi słabościami. To pozytywna książka, momentami wzrusza, a czasami sprawia, że denerwujemy się razem z bohaterami. Chętnie sięgnę po kolejny tom Uśmiechów losów. Polecam dla tzw. odstresowania się. :D
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Hashtag
Wysłany: 2018-11-10 20:11:48

Czekając na Hashtag Mroza, który miała być przysłowiową petardą w jego twórczości, nie spodziewałam się, że tak bardzo się zawiodę. Dobrze, że książkę wypożyczyłam z biblioteki, bo żałowałabym podwójnie. Niestety, książka mi się nie podobała. Nie rozumiem także zachwytów nad nią. Jednak o gustach się nie dyskutuje, zatem jeśli ktoś chce, tak jak ja się umęczyć, proszę bardzo. Właściwie, dopóki nie przeczytasz jakiejś książki, trudno ocenić, czy się podoba i przypadnie do gustu. W przypadku Hashtagu, kilka razy chciałam zaprzestać czytania. Książka jest... właściwie o czym? Odniosłam wrażenie, że to nudny wykład o finansach/urojeniach / chorobie psychicznej i sama nie wiem o czym jeszcze? O zemście? Czekałam na wielkie bum i...nawet zakończenie wywołało jedynie myśl: Nareszcie koniec.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: lepy archeolog
Wysłany: 2018-11-04 11:04:47

Ślepy archeolog to moje pierwsze spotkanie z twórczością Marty Guzowskiej. Mimo trudnego początku lektury tejże książki - niezbyt lubię narrację w pierwszej osobie, po około 80 stronach zaginęłam wraz z ekipą Toma Mara na wykopaliskach w Krecie.
Książkę czyta się w zawrotnym tempie. Tom Mara pełniący funkcję szefa wykopalisk archeologicznych jest wybitnym specjalistą kultury minojskiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze jest niewidomy, lub jak sam o sobie mówi ślepy. W wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas trzęsienia ziemi stracił wzrok. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie aby spełnić swoje marzenia i pasje związane z archeologią. Nie będę opisywała dokładnie, co działo się w kryminale, dowiecie się o tym sami. Jedynie napomknę, ze trup się gęsto ściele. Zagadka goni zagadkę. Sam profesor zostaje wplątany w nieprzewidywalna w skutkach grę, w której stawką jest życie ludzi z ekipy wykopaliskowej a z czasem i jego. Jak daleko ktoś się posunie, aby wykazać, ze niewidomy i światowej sławy archeolog padł ofiara szaleństwa? Czy się to uda? Przeczytajcie, nie będzie to czas stracony. Milej lektury
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Zapach prawdy
Wysłany: 2018-11-01 18:56:02

Sięgając po Zapach prawdy obawiałam się, że ten polski kryminał mnie nie porwie. Myliłam się, co mnie niezmiernie cieszy. Mamy do czynienia nie tylko z zagadkowym morderstwem profesora Adam Korczyńskiego, szanowanego starszego pana, specjalisty orchidologii, ale także z tajemnicami dotyczącymi jego rodziny, które sięgają wiele, wiele lat wstecz. Śledztwo prowadzone jest wielotorowo: nie tylko przez organy ścigania, którymi dowodzi Michał Orski ale również na polu prywatnym przez Anitę Herbst, panią adwokat, wieloletnią przyjaciółkę rodziny Korczyńskich. Czy para śledczych zjednoczy swe siły i rozwiążę coraz to bardziej zagmatwaną sprawę morderstwa profesora? Jakie tajemnice i dawno skrywane urazy ujrzą światło dzienne. Polecam pierwszy tom Pensjonatu Biały Dwór. Główni bohaterowie nie zrażają do siebie zarówno stylem życia, jak i kulturą osobistą. Ponadto lokalna społeczność, hermetyczna i znająca się od podszewki także dostarcza wielu informacji oraz ujawnia dawne tajemnice. Nie ma wulgaryzmów i wydarzeń rodem science fiction, które często w kryminałach występują. Gorąco polecam, gdyż Zapach prawdy czyta się naprawdę z przyjemnością.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Zbyt piękne
Wysłany: 2018-10-30 11:46:05

Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Zuza zaciągając kredyt hipoteczny, kupuje dom. Gdy się chce do niego wprowadzić, okazuje się, że dom już ma swojego właściciela, Tymona. Dwoje zupełnie sobie obcych ludzi, którzy zostali oszukani, muszą zjednoczyć siły, aby odnaleźć poprzedniego właściciela domu i odzyskać od niego pieniądze. Samo spotkanie Zuzy i Tymka nie wróży nic dobrego, a ze współpracy tej pary wyniknie mnóstwo śmiechu. Dodatkowo sprawa się komplikuje, gdy na jaw wychodzi informacja, że żadne z nich nie jest właścicielem domu, jest bowiem ktoś trzeci i to do niej należy dom. Zaś sam sprzedawca ulotnił się niczym kamfora. Z racji braku zaufania do organów ścigania Zuza i Tymek próbują na własną rękę odszukać Hieronima Srokę oraz odzyskać od niego wyłudzone pieniądze. Solidaryzując się we wspólnym bólu, zawiązują sojusz i zamieszkują razem. Zuza to wybuchowa i strasznie wygadana kobieta, jako bohaterka książki, bardzo mnie denerwowała. Tymek, spokojny, w zrównoważony, pod wpływem ciągłych sprzeczek ze współtowarzyszką doli i niedoli, staje się kłębkiem nerwów. Książka wciąga, sytuacje jakie przydarzają się bohaterom wywołują uśmiech czytelnika. Niemniej jednak czytałam zdecydowanie ciekawsze i śmieszniejsze powieści tej autorki.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: WiedĽma duszona w winie
Wysłany: 2018-10-27 20:07:09

Wiedźma duszona w winie intrygujący tytuł, a że to kolejna książka Marty Obuch, nie mogłam się powstrzymać, aby jej nie przeczytać :
Bożena to elegancka, twardo stąpającą po ziemi pani bankowiec. Oprócz tego, że jest dobrze sytuowana, jest singielką. Poznajemy ją w drodze do Pruskiej Stacji, gdzie ma się stawić, gdyż odziedziczyła spadek po swoim dawno niewidzianym wujku. Gdy udaje jej się tam dotrzeć, z trudem, bo z trudem, bez własnego auta, które w wyniku wypadku, jaki Bożenka miała po drodze, nie nadawało się chwilowo do użytku, dociera na Stację Pruską i....zaczynają się jej kłopoty, a właściwie perypetie. Aby otrzymać spadek musi zawrzeć kontrakt z mieszkającym już na Stacji Pruskiej w budynku po starej stacji kolejowej zrobiono część mieszkalną oraz bistro Rochem. Pomijam moment spotkania obojga spadkobierców, który mocno nadwyrężył Bożenkę. Natomiast godnym uwagi jest spotkanie z Cyganką Cezarią oraz przyjaciółmi Rocha. Intryga i wspólne planowanie misji, aby utrzymać bistro na stacji wzbudzają śmiech i zapewniają dobrą rozrywkę czytelnikowi. Czy zacna pani bankowiec będzie w stanie wyskoczyć ze szpilek i wbić się w kalosze oraz stać przy garach? Książkę oceniam jako ciekawą, zapewniającą dawkę humoru, aczkolwiek w drugiej części sytuacji wywołujących śmiech było więcej i bardziej ubawiłam się przy "Metodzie na wnuczkę" lub "Łopatą od serca", czy "Francuskim piesku".
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Uczucia zaklęte w kamieniu
Wysłany: 2018-10-27 20:06:17

Uczucia zaklęte w kamieniu to moje siódme spotkanie z mieszkańcami Jagodna. W tej części poznajemy Leę, która zaczynając nowy rozdział w swoim życiu, wyrusza w okolice świętokrzyskiego na poszukiwania kamieni do biżuterii jaką projektuje dla swoich klientek. Niestety, po drodze jej auto przestaje współpracować. Lee trafia do kawiarni Małgosi i tam szuka pomocy i mechanika. Mechanik to gburowaty i wyzwalający w Lei najgorsze odczucia z czasem ją zaintryguje. Nie mam tutaj na myśli jego pasji dotyczącej samochodów, a raczej charakter. Dworek tętni życiem i rozwija swą działalność. Wiele zaczyna się też dziać w życiu Tamary i Łukasza. Stabilizuje się także sytuacja zdrowotna Pani Róża. Natomiast co u reszty bohaterów, musicie dowiedzieć się sami :.
Książkę, podobnie, jak poprzednie z serii czyta się ciekawie i szybko, czujemy, jakbyśmy byli wraz z mieszkańcami z Jagodnie, w końcu to już nasi dobrzy znajomi. Mam nadzieję, że niedługo powstanie nowy tom, gdyż wiele spraw nie zostało wyjaśnionych również relacje niektórych bohaterów, aż proszą się o kontynuację.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Były sobie winki trzy
Wysłany: 2018-10-20 20:12:18

Po przeczytaniu Diabli nadali, sięgnęłam po Były sobie świnki trzy. Tytuł wydał mi się śmieszny, a że akurat chciałam odpocząć po literaturze cięższego kalibru, bez wahania wypożyczyłam tę pozycję z biblioteki.
Poznajemy trzy przyjaciółki tkwiące w niezbyt szczęśliwych związkach małżeńskich: Jola Markiewicz, Marta Skałka oraz Kamelia Padecka. Każda z nich ma dość swojego małżonka i najchętniej by się go pozbyła zanim on nie wymieni jej na nowszy model. Problemem jednak są podpisane przez każdą z pań intercyzy, na mocy których, po ewentualnych rozwodach, zostałyby biedne niczym myszy kościelne. A taki układ już im się nie uśmiecha. Wobec powyższego podczas babskich spotkań knują plan pozbycia się swych mężów. Śmierć, która wyglądałaby na samobójstwo pomysł niby dobry, jednak gorzej z wykonaniem. Planowanie szczegółów rodzi mnóstwo śmiechu. Gdy kobiety zaczynają wdrażać swój plan w życie, los je zaskakuje. W tym momencie pojawia się postać komisarza Kalinki, dociekliwego śledczego, który ma pewne podejrzenia w stosunku do przyjaciółek.
Książka śmieszna, mało realistyczna, jednak mimo wszystko polecam na odstresowanie się. Dawka rozrywki zapewniona. Przez pierwsze kilkanaście stron należy przebrnąć na siłę

Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Wakacje i inne nieszczęcia
Wysłany: 2018-10-20 14:24:49

Długo czekałam na tę książkę, jednak nie urzekła mnie, a wręcz przeciwnie zniechęciłam się do niej. Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, bo pomimo nudnego, jak flaki z olejem początku, sądziłam, że akcja się rozkręci, oddałam do biblioteki. Niestety ten klimat, niemniej jednak liczę, że powieść znajdzie swoich amatorów.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Szeptucha
Wysłany: 2018-10-20 14:19:57

Sięgnęłam po Szeptuchę zachęcona pozytywnymi opiniami znajomych, nie zawiodłam się, choć początkowo podeszłam do tej książki z dużą dawką wątpliwości. Jednak po przeczytaniu kilkunastu stron, totalnie przepadłam w rejonach świętokrzyskich wraz z Gosławą Brzózką, świeżo upieczoną panią doktor, która musi odbyć roczną praktykę u szeptuchy. Można rzec, również byłam na praktykach u szeptuchy .
Ubawiłam się i niejednokrotnie i uśmiałam z poczynań głównej bohaterki oraz jej prób logicznego wytłumaczenia sobie obecności bóstw, strzyg, wąpierzy i innych stworzeń z mitologii słowiańskiej.
Zaś samo obcowanie i rozmowy z bóstwami zostały w niesamowity i obrazowy sposób przez autorkę opisane. Gorąco zachęcam do lektury. Z niecierpliwością czekam na możliwość zatopienia się w lekturze drugiego tomu.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Listy i szepty
Wysłany: 2018-10-20 13:35:16

Listy i szepty to drugi tom cyklu: Mansarda pod aniołami, Agnieszki Olejnik.
Rozwikłamy w nim zagadkę związaną z młodzieńczym okresem życia babci Leny, poznamy dalsze losy mieszkańców kamienicy.
Moim zdaniem drugi tom, mimo lekkości czytania, traktował o bardzo trudnych kwestiach: życie, śmierć, samotność, tragedia, radość, ukryta miłość, walka o lepsze jutro i wiele innych. Smutne historie, trudne decyzje, takie scenariusze pisze życie. Jednak dzięki głównej bohaterce, Lenie, wszyscy wokół, zaczynają widzieć świat w lepszych barwach, poprawiają się też stosunki międzyludzkie i życie w kamienicy staje się bardziej znośne. Sama Lena zaś, dojrzewa do życiowych decyzji. Zachęcam do lektury.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Żmijowisko
Wysłany: 2018-09-29 20:02:59

Na Żmijowisko czekałam dość długo, więc moja radość, że wreszcie mogę zanurzyć się w lekturze była ogromna. Chwalona i długo oczekiwana książka, zresztą pierwsza tego autora, którą miałam przyjemność czytać. Być może znajdzie ona swoich amatorów, mnie jednak nie przypadła do gustu.
Wprawdzie książkę czyta się szybko, czegoś mi tu zabrakło, czytałam, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało i jak zakończą się poszukiwania dziewczynki. Zakończenie kompletnie zaskakuje. Nie polecam, zawiodłam się na Żmijowisku. Spodziewałam się czegoś innego, nie studium psychologicznego grupy osób z czasów studiów oraz ich obecnych partnerów.
Poszukiwania Ady spadają na drugi o ile nie na trzeci plan. Aczkolwiek są momenty, w których jesteśmy zwodzeni na manowce i już sądzimy, że wiemy co się stało.
Żmijowisko to książka wnikliwie ukazująca życie bohaterów z perspektywy każdego z nich. Wewnętrzne rozterki, życie w obłudzie lub byle jak, aby do przodu i aby zachować pozory, że jest fajnie.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Diabli nadali
Wysłany: 2018-09-29 19:59:28

Diabli nadali, świetny tytuł i dobrze napisana książka z ciekawą fabułą.
Główni bohaterowie czasami wywołują uśmiech na twarzy, a czasami aż chce im się wskazać właściwą drogę.
Monika sekretarka Dagmara Różyka, zwanego w kręgach pracowniczych Diabłem przystojny, inteligentny i okropny babiarz, nie przepuści żadnej kobiecie trudno się oprzeć jego urokowi popada w nie lada kłopoty, gdy okazuje się, że jej szef został zamordowany. Z firmy znika także niezmiernie zainteresowana Diabłem Zdzira Magda Wikcińska, zastępczyni Diabła. Monika staję się wówczas główną i na długi czas jedyną podejrzaną. Z kłopotów próbuje jej się wydostać sąsiad Policjant, z którym Monika wieczorami biega, a który niemrawo zabiega o jej względy. Akcja nabiera tempa, gdy okazuje się, że zamordowanym nie był wcale szef Moniki, a ktoś bardzo do niego podobny. Niczym z rękawa wysypują się sekrety Dagmara, a jego jedyną powierniczką, można rzec przyjaciółką zostaje jego własna sekretarka. Czy uda się wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca? Polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Metoda na wnuczkę
Wysłany: 2018-07-18 08:49:31

Przezabawny kryminał ze zwariowanymi na swój sposób bohaterami oraz psem do zadań specjalnych - Bombą. To kolejna książka Marty Obuch, po którą sięgnęłam. Nie zawiodłam się. Nie ma tutaj może gęsto ścielących się trupów, zawiłej zagadki do rozwiązania, jednak sytuacje w jakich znajdują się bohaterowie - niektórzy na własne życzenie wywołały u mnie salwy śmiechu. Jeśli potrzebujecie relaksu i dawki humoru, gorąco zachęcam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Kamienica przy Kruczej
Wysłany: 2018-07-18 08:48:57

Czas akcji powieści rozpoczyna się w roku 1937, wiele się dzieje w okresie Powstania Warszawskiego a następnie prz dzimy do lat 80/90 tych. Krucza 46 to nie tylko adres, pod którym stoi kamienica, to głównie ludzie, których poznajemy na kartach książki Marii Ulatowskiej. Poznajemy kilka pokoleń rodzin mieszkających przy ulicy Kruczej. Wraz z nimi przeżywamy trudy wojny, Powstania Warszawskiego a następnie bierzemy udział w przemianach politycznych zachodzących w kraju. Niejednokrotnie, zbyt szybko tracimy z nimi kontakt. Książka wywarła na mnie pozytywne wrażenie, wraz z bohaterami przeżywamy ich wzloty i upadki, podejmujemy - niekiedy bardzo trudne decyzje, które zaważą na ich życiu. Poznajemy trudy życia w tamtych, bardzo trudnych i niebezpiecznych czasach. Powieść Marii Ulatowskiej nie należy do łatwych i przyjemnych, warto ją jednak przeczytać.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Za zamkniętymi drzwiami
Wysłany: 2018-07-03 10:26:26

Za zamkniętymi drzwiami, to kolejna książka autorstwa B.A. Paris, po którą sięgnęłam. Autorka mnie nie zawiodła i tym razem.
Jack i Grace to idealna para, on człowiek sukcesu, świetny prawnik, ona doskonała pani domu. Wśród znajomych i przyjaciół uchodzą za parę idealną, jednak czy tak jest naprawdę? Akcja toczy się błyskawicznie. Thriller jest wstrząsający, okrutny a postępowanie jednego z głównych bohaterów niewiarygodne. Nie będę pisać nic ponad to, aby nie spoilerować. Czytając, byłam w szoku. Zastanawiałam się czy z sytuacji bez wyjścia istnieje jednak jakieś wyjście? Poza tym, nie zawsze coś, co nam, obserwatorom z zewnątrz wydaje się być idealnym, takim jest. Dramat, okrucieństwo i tragedia oraz szerokie studium zaburzeń osobowościowych w jednym. Nadal jestem pod wrażeniem tejże książki. To najbardziej przejmujący thriller, jaki ostatnio przeczytałam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Ta dziewczyna
Wysłany: 2018-07-01 12:40:14

Ta dziewczyna, to moim zdaniem niezwykle intrygujący thriller psychologiczny, który byłby świetnym scenariuszem na film.
Bohaterowie: Laura i Howard będący rodzicami Daniela to zamożni ludzie, mieszkają w bogatej dzielnicy, mają domy za granicą i świetne prace. Daniel ich jedyny syn, to młody, wykształcony człowiek, jednak do tej pory nie poznał tej jedynej kobiety. Wreszcie czas na przedstawienie Cherry, dziewczyny pochodzącej z ubogiej dzielnicy, jej matka Wendy, po śmierci swego męża, wychowywała córkę samotnie. Jednak pomimo tego starała się córce dawać wzór, że aby dojść do czegoś w życiu, trzeba ciężko pracować, nawet jeśli to praca w supermarkecie. Starała się również, aby córce nigdy niczego nie zabrakło. Cherry to piękna, ambitna, dążąca do celu za wszelka cenę młoda kobieta.
Schemat książki dobrze wszystkim znanym, matka-syn-jego dziewczyna. Gdy dodamy do tego jeszcze jeden element kłamstwo, przepis na sukces murowany. Nie sądziłam, że zarwę pół nocy przez książkę M. Francess, a jednak tak się stało.
Początkowo nie sądziłam, że akcja thrillera tak dynamicznie się rozwinie. Wszystko nabiera tempa, gdy Laura, pragnąc poznać nową dziewczynę syna, zaprasza ją do ich domu. Następnie wybierają się na wspólny wyjazd do Francji i podczas tego pobytu odkrywa drobne kłamstwo Cherry. Kłamstwo rodzi kolejne kłamstwo, aż wreszcie spirala nakręca się sama. Laura i Cherry są uparte w swoich działaniach, że w pewnym momencie trudno było mi ocenić, która z nich szokowała mnie bardziej. Obie chcą tego samego, czyli szczęścia Daniela. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedna z nich robi to z zupełnie innego powodu niż druga. Wiem, enigmatycznie to brzmi, jednak sami musicie się przekonać do czego zdolna jest matka, aby dbać o syna, a do czego potrafi się posunąć zakochana w nim dziewczyna , aby osiągnąć cel. Kolejne strony są niczym elementy układanki, które łączą się w całość. Działania jednej z pań szokują tak bardzo, że zaczynamy wątpić w jej poczytalność. Gdy w pewnym momencie odkrywamy, że życie i zdrowie któregoś z bohaterów jest zagrożone, nie możemy się już oderwać od czytania, musimy skończyć czytać . Gorąco polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Egipskie marzenie
Wysłany: 2018-06-11 12:32:49

Powieść Egipskie marzenie bardzo mnie rozczarowała. Sięgnęłam po nią zafascynowana starożytnym Egiptem, odkryciami archeologicznymi a otrzymałam bajkę dla dorosłych rodem science fiction. Liczne błędy – literówki – w tekście nie uprzyjemniały lektury. Akcja, która początkowo nabrała tempa i dobrze się zapowiadała, oklapła niczym suflet. Wplecenie w książkę zjawisk paranormalnych nie wypadło na plus. Natomiast samo zakończenie (tak, udało mi się dotrzeć do końca) kompletnie zaskoczyło. Żałuję, że przeczytałam tę książkę.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Pierwsza żona
Wysłany: 2018-05-23 19:22:31

Pierwsze strony powieści, a właściwie thrillera psychologicznego niezbyt zachęcają do czytania. Jednak po przebrnięciu opisów miłości, do której zapałali do siebie główni bohaterowie Logan oraz Bailey, zaczęła się akcja. Bailey po śmierci matki postanowiła wybrać się w podróż podczas której poznała Logana. Po krótkiej znajomości postanawiają wziąć ślub i zamieszkać na Abbott Farm, gdzie żyje rodzina Logana. Jednak nad farmą, jak się dowiaduje Bailey ciąży klątwa śmierci. Czy Logan jest tym, za którego się podaje? Czy pierwsza żona Logana zaginęła czy też została zamordowana? Wreszcie czy samej Bailey grozi niebezpieczeństwo? Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Przyznam szczerze, że w pewnym momencie sama miałam problem z rozwikłaniem tej zagadki. Książkę czyta się bardzo szybko, zwroty akcji zaskakują niemniej niż zachowania mieszkańców farmy oraz miasteczka.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Z jednej gliny
Wysłany: 2018-05-23 19:07:57

Z jednej gliny, to powieść, która mogłaby uchodzić za obyczajową, gdyby nie wątki kryminalne. Cztery bardzo różne kobiety spotykają się, aby uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Nora, Lenka, Marta, Gośka to główne bohaterki. Wraz z każdy kolejnym spotkaniem w pracowni, choć początkowo tego nie planowały, zaprzyjaźniają się ze sobą dzielą sekretami. "Terapia gliną" dla każdej z kobiet miała stanowić remedium na ich zmartwienia oraz kłopoty. Czas z lekturą uważam za udany, polecam każdemu.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Relikt
Wysłany: 2018-05-23 19:01:03

Pierwsze spotkanie z autorami uznaję za udane. Pomimo tego, że niekoniecznie lubię, gdy w powieściach pojawiają się dziwne zmutowane istoty pragnące krwi, to książka mnie wciągnęła bez reszty.
Z zaciekawieniem czytałam jak Agent Pendergast wraz z ekipą z muzeum Historii Naturalnej próbują wytropić mordercę. Czas im nie sprzyja, tym bardziej, że lada dzień planowane jest otwarcie nowej wystawy. Doktor Frock oraz jego asystentka Margo dodali "smaczku"książce poprzez wplecenie naukowych teorii oraz elementów genetyki. Reszty dowiecie się z lektury. A ja niebawem sięgnę po kolejny tom z agentem P.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Dom pełen słońca
Wysłany: 2018-05-23 18:50:24

Kolejne a zarazem ostatnie spotkanie z przyjaciółmi z Jagodna. Podobnie, jak w poprzednich tomach, tak i w tym, poznajemy nowych bohaterów: Sylwię i Piotra oraz ich synka. Czy Marzena i Janek dojdą do porozumienia? Czy Tamara z Łukaszem otworzą się przed sobą? Wreszcie, jak potoczą się losy Igora i Majki, a także co słychać w dworku hrabianek Leszczyńskich. Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedź w Domie pełnym słońca. Cieszyłam się wraz z całą ekipą z Borowej, że projekt Stacji Jagodno jest realizowany wedle plany i w najbliższym czasie przyniesie sukces. Jednak....przyznam szczerze, że ciut się zawiodłam na tym tomie, choć czytałam z przyjemnością nie mniejszą niż poprzednie. Czegoś mi w nim zabrakło. Irytowało mnie zachowanie Łukasza i Tamary. Ponadto zakończenie, które tak naprawdę można byłoby bardziej rozwinąć i...być może skomponować kolejny tom , tym razem podsumowujący całą serię. Niemniej jednak polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Kłamca
Wysłany: 2018-05-02 09:51:24

Kłamca Nory Roberts, to w rzeczywistości thriller psychologiczny z wątkami sensacji i jak na N. Roberts przystało elementami uniesień miłosnych, aczkolwiek nie jest to typowe romansidło. Po tragicznej śmierci męża – Richarda, główna bohaterka Shelby zostaje sama wraz z córeczką Callie. Porządkując sprawy spadkowe każdego dnia odkrywa coraz to inne dowody świadczące o tym, że jej mąż był kłamcą i oszustem. W zasadzie od dłuższego czasu główna bohaterka była pod ogromnym wpływem nieznoszącego żadnych sprzeciwów męża. Była to swoista forma przemocy w białych rękawiczkach. Nie była szczęśliwa w tym związku, ale jednocześnie bała się odejść. Wkrótce po staniu się wdową Shelby zaczyna działać, gdyż w spadku odziedziczyła ogromne długi. Ponadto kolejne dowody świadczące na niekorzyść Richarda, otwierają oczy Shelby. Czy możliwe, aby były mąż ją aż tak oszukał i traktował jak przykrywkę do swoich brudnych interesów? Decyzja głównej bohaterki, aby sprzedać ogromny zadłużony dom, powrócić w rodzinne strony, do swych najbliższych oraz rozpocząć nowe i bezpieczne życie, to jedyne co przychodzi Shelby do głowy. Czy uda się jej wyjść z opresji obronną ręką? Czy najbliższe jej sercu osoby będą nadal bezpieczne? Książkę czyta się bardzo szybko, atutem są kolejno pojawiające się wątki i ofiary.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Trup na plaży i inne sekrety rodzinne
Wysłany: 2018-05-02 09:49:38

Czekałam na „ Trupa na plaży” dłuższy czas, gdyż kolejka w naszej bibliotece była dość długa. Czekanie się opłaciło. Nie zwiodłam się na książce Pani Anety Jadowskiej. Była to moja pierwsza przygodą z jej twórczością. Kryminałem z wszystkimi jego elementami „ trupa na plaży” bym nie nazwała, aczkolwiek, był denat i śledztwo prowadzone zarówno przez miejscową Policję oraz Madzię Garstkę, główną bohaterkę. To właśnie Madzia, zaraz po przyjeździe z Łodzi do Ustki i znalezieniu zatrudnienia w tejże miejscowości, znajduje na plaży denata, którego, jak się z czasem okazuje kojarzy z jednym z zaginionych gości pensjonatu prowadzonego przez jej babcię. Pochodząc z rodziny Policjantów, sama zaczyna dość ryzykowne śledztwo. Czy uda jej się odkryć kim był denat i czego tak naprawdę szukał w spokojnej Ustce? Nie byłaby sobą, gdyby nie zasięgała języka w tej sprawie, gdzie się tylko da. Na światło dzienne wychodzą również długo skrywane sekrety rodzinne. Natomiast sam pensjonat Wielka Niedźwiedzica, w którym pod czujnym okiem babci-właścicielki pensjonatu, pracuje Madzia wraz ze specyficznymi kobietami, jest tajną przykrywką do zupełnie innych celów. Przekonajcie się sami, czy Madzia, przebojowa pani detektyw rozwiąże zagadkę śmierci na plaży oraz czym tak naprawdę zajmuje się Wielka Niedźwiedzica oprócz oferty wspaniałego wypoczynku dla turystów. Momentami zabawna a jednocześnie wzruszająca książka, gorąco polecam :D
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Na skraju załamania
Wysłany: 2018-04-17 08:44:08

Sięgając po „ Na skraju załamania” nie wiedziałam czego się spodziewać. Recenzje recenzjami, a ja i tak musiałam sprawdzić ). Gdy przebrnęłam przez początek książki, akcja zaczynała właśnie nabierać tempa, a ja przepadłam z niniejsza książką.
Zaskakujące zwroty akcji, rosnące współczucie dla Cass, głównej bohaterki, której coraz częściej, niczym jej mamie, zdarzają się epizody zapomnienia o tym, co powinna zrobić, kupić, zrobić. Każdemu z nas przytrafiają się takie sytuacje, ale głównej bohaterce nad wyraz często. Mimo pomocy lekarza, męża i przyjaciółki sprawy mają się coraz gorzej, dodatkowo Cass zaczyna powoli popadać w paranoję.
Dodatkowym elementem źle wpływającym na psychikę głównej bohaterki jest fakt, że wciąż obwinia się, (że przejeżdżając pewnej feralnej burzliwej nocy drogą w lesie, gdzie stał zaparkowany samochód, jak się potem okazało z jej znajomą, która została brutalnie zamordowana), nie udzieliła jej pomocy. Nie rozpoznała jej, a poza tym obawiała się wysiąść z auta, stąd dodatkowe poczucie winy. Ponadto głuche telefony, które jak sądzi Cass pochodzą zapewne od mordercy, który w jej przeświadczeniu z pewnością ją widział i teraz planuje ja zamordować.
Więcej nie powiem, gdyż sami zapewne z chęcią sięgnięcie po ten thriller psychologiczny. Z czystym sumieniem go polecam.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Życie jak malowane
Wysłany: 2018-04-17 08:42:48

Życie jak malowane, wcale takim nie jest. Wiedzą o tym również nowi bohaterowie, kolejnej części Stacji Jagodno: Eliza, Rafał oraz ich synek Antoś. Po utracie dziecka Eliza zamyka się w sobie i jednocześnie odtrąca miłość męża i synka. Zamiast żyć, bo ma dla kogo, pogrąża się coraz bardziej w rozpaczy i bólu po utracie nienarodzonej córki malując na porcelanie aniołka. Czy i tym razem magia mieszkańców Borowej pozwoli młodemu małżeństwu rozwiązać swoje problemy? Czy dobra wróżka, jak nazywa Antoś - Pannę Zuzannę spełni jego marzenie, aby mama była uśmiechnięta i szczęśliwa jak niegdyś? Czy dotychczas znani i lubiani przez nas bohaterowie znajdą drogę do szczęścia? Gorąco polecam :D
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Serce z bibuły
Wysłany: 2018-04-05 14:35:51

Kolejne bo już czwarte spotkanie z serią Karoliny Wilczyńskiej, zaliczam do bardzo udanych. Poznajemy nowe postacie, których losy są bardzo zagmatwane a samo życie ciężkie. Depresja Tamary, rozterki Marzeny oraz Marysi, jak również „ pobudka wójta” oraz totalna zmiana Łukasza, tak w wielkim skrócie można podsumować to, co dzieje się w życiu poznanych wcześniej bohaterów. Czy Ewa, córka Pani Zofii zrobi coś z własnym życiem i jak potoczy się życie Małgorzaty? Wreszcie, czy odrestaurowanie dworku hrabianek Leszczyńskich zakończy się sukcesem? Koniecznie sięgnijcie po Serce z bibuły. Moim zdaniem to najbardziej wzruszająca część cyklu z Jagodna.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Jedyna szansa
Wysłany: 2018-04-05 08:44:36

Jak każdą książkę H. Cobena, również i Jedyną szansę wręcz się pochłania. Już po przeczytaniu pierwszego zdania: "Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce", wiemy, że będzie się działo :D
Tak tez się dzieje, gdyż główny bohater po wybudzeniu się ze śpiączki zaczyna powoli układać wszystko w swojej głowie, co nie jest łatwe oraz zrozumiałe. Za wszelką cenę chce i próbuje odnaleźć uprowadzoną córeczkę. Nie wiemy kto i dlaczego chciał zabić zarówno Marca Siedmana i jego żonę, zaś na pytanie kto uprowadził córkę Marca będziemy poszukiwać odpowiedzi do ostatnich stron książki. Sami wcielimy się w detektywów i wraz z bohaterem będziemy czasem na ślepo szukać właściwych tropów. Gorąco zachęcam do lektury.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Morderstwo na starej plebanii : zagadka na więta
Wysłany: 2018-03-24 18:14:18

Sięgnęłam po Morderstwo na starej plebanii z uwagi na liczne pozytywne opinie. Będąc miłośniczką A. Christie z ogromnym zapałem zasiadłam z powieścią. Rozczarowanie niniejszą książką nadeszło po dotarciu do strony bodajże 120. Zwróciłam książkę do biblioteki. Nie zachwyciła mnie, moim zdaniem przy powieściach Christie nawet nie leżała. Jednak ilu czytelników, tyle opinii.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Biały latawiec
Wysłany: 2018-03-24 18:07:31

Książka pisana w formie kart z kalendarza opisująca losy mieszkańców Kozienic. W momencie przyjazdu głównej bohaterki Mai, sielska atmosfera zostaje chwilowo zachwiana. Maja podczas prowadzenia remontu domu po dziadku zmaga się nie tylko z nadmiarem zbieranych przez niego rzeczy, które są wszędzie ale również z osobami rządnymi odnalezienia skarbu, rzekomo ukrytego właśnie w tymże domu. Początkowo nie wiemy co to za skarb, jego odkrycie rodzi wiele pytań. W międzyczasie na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców Kozienic, z dziadkiem Mai na czele. Jednak dopiero ujawnienie długo skrywanej "ostatniej spowiedzi" nieżyjącego już proboszcza miasteczka rodzi konflikty etyczne i moralne. Zakończenie Białego latawca sugeruje, że powstanie kolejna część, po którą chętnie sięgnę. Również Was do tego zachęcam
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Marzenia szyte na miarę
Wysłany: 2018-03-07 14:58:53

Kontynuacja "Zaplątanej miłości". W drugim tomie akcja nabiera tempa, coraz więcej tajemnic i problemów ujrzy światło dzienne. A wszystko to toczy się w białym domku Pani Róży, kobiety, która swoim dobrem i mądrością życiową stara się pomóc, jak tylko może. Zresztą nie tylko ona pokazuje, że czasem drobne gesty, czy słowa znaczą bardzo wiele.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Zapltana miłoć
Wysłany: 2018-03-07 14:54:08

Niniejsza książka opisuje historie czterech pokoleń kobiet. Wzrusza czytelnika, zaś bohaterki skłania do wielu przemyśleń nad własnym życiem. Opisuje także, jak tajemnice i milczenie mogą zaplątać uczucia rodzinne.
Serdecznie polecam, gdyż to ciepła, emanująca "dobrą energią" lektura.
Nie mogę się doczekać kolejnej części
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Boska Nefretete
Wysłany: 2018-02-15 09:55:44

polecam miłośnikom Egiptu. Ciekawie opisana historia panowania Nefretete - małżonki faraona.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Zapłata
Wysłany: 2018-02-15 09:51:50

Rewelacyjna powieść- kryminał. Akcja toczy się wartko, ciężko się oderwać. Wraz z głównymi bohaterami bierzemy udział w prowadzeniu śledztwa i próbujemy dowiedzieć się, kto jest mścicielem sprzed ośmiu lat. Sięgam po kolejny tom z tej serii.
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Księgarenka przy ulicy Winiowej
Wysłany: 2018-02-15 09:48:49

Niektóre z opowiadań wzruszające, inne trochę magicznie naciągane, ale w końcu czas przed Bożym Narodzeniem ma w sobie swoistą magię. Relaksująca lektura. Polecam :D
Zaczytana

Posty:50
Dotyczy: Cuda i cudeńka
Wysłany: 2018-02-15 09:47:09

Ciekawa i ciepła książka, polecam na zimowe wieczory i nie tylko. Optymizm głównej bohaterki wręcza zaraża wszystkich oraz powoduje polepszenie relacji mieszkańców kamienicy.


Statystyka

  • Odwiedzin: 6559675
  • W tym dzisiaj: 868
  • Obecnie gościmy: 60
 Katalog zbiorów bibliotecznych

Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Wypożyczalni nr 38
(ul. Konarskiego 6)Wybrane nowości filmowe

Zakupione do Czytelni XVII
(ul. Powstańców Śląskich 17)
 Używamy i polecamy: