UWAGA: 2 LISTOPADA (PIĄTEK) PLACÓWKI BIBLIOTECZNE BEMOWA BĘDĄ PRACOWAŁY W GODZ. 10-17.

KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: Zaczytana
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Były sobie winki trzy
Wysłany: 2018-10-20 20:12:18

Po przeczytaniu Diabli nadali, sięgnęłam po Były sobie świnki trzy. Tytuł wydał mi się śmieszny, a że akurat chciałam odpocząć po literaturze cięższego kalibru, bez wahania wypożyczyłam tę pozycję z biblioteki.
Poznajemy trzy przyjaciółki tkwiące w niezbyt szczęśliwych związkach małżeńskich: Jola Markiewicz, Marta Skałka oraz Kamelia Padecka. Każda z nich ma dość swojego małżonka i najchętniej by się go pozbyła zanim on nie wymieni jej na nowszy model. Problemem jednak są podpisane przez każdą z pań intercyzy, na mocy których, po ewentualnych rozwodach, zostałyby biedne niczym myszy kościelne. A taki układ już im się nie uśmiecha. Wobec powyższego podczas babskich spotkań knują plan pozbycia się swych mężów. Śmierć, która wyglądałaby na samobójstwo pomysł niby dobry, jednak gorzej z wykonaniem. Planowanie szczegółów rodzi mnóstwo śmiechu. Gdy kobiety zaczynają wdrażać swój plan w życie, los je zaskakuje. W tym momencie pojawia się postać komisarza Kalinki, dociekliwego śledczego, który ma pewne podejrzenia w stosunku do przyjaciółek.
Książka śmieszna, mało realistyczna, jednak mimo wszystko polecam na odstresowanie się. Dawka rozrywki zapewniona. Przez pierwsze kilkanaście stron należy przebrnąć na siłę

Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Wakacje i inne nieszczęcia
Wysłany: 2018-10-20 14:24:49

Długo czekałam na tę książkę, jednak nie urzekła mnie, a wręcz przeciwnie zniechęciłam się do niej. Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, bo pomimo nudnego, jak flaki z olejem początku, sądziłam, że akcja się rozkręci, oddałam do biblioteki. Niestety ten klimat, niemniej jednak liczę, że powieść znajdzie swoich amatorów.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Szeptucha
Wysłany: 2018-10-20 14:19:57

Sięgnęłam po Szeptuchę zachęcona pozytywnymi opiniami znajomych, nie zawiodłam się, choć początkowo podeszłam do tej książki z dużą dawką wątpliwości. Jednak po przeczytaniu kilkunastu stron, totalnie przepadłam w rejonach świętokrzyskich wraz z Gosławą Brzózką, świeżo upieczoną panią doktor, która musi odbyć roczną praktykę u szeptuchy. Można rzec, również byłam na praktykach u szeptuchy .
Ubawiłam się i niejednokrotnie i uśmiałam z poczynań głównej bohaterki oraz jej prób logicznego wytłumaczenia sobie obecności bóstw, strzyg, wąpierzy i innych stworzeń z mitologii słowiańskiej.
Zaś samo obcowanie i rozmowy z bóstwami zostały w niesamowity i obrazowy sposób przez autorkę opisane. Gorąco zachęcam do lektury. Z niecierpliwością czekam na możliwość zatopienia się w lekturze drugiego tomu.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Listy i szepty
Wysłany: 2018-10-20 13:35:16

Listy i szepty to drugi tom cyklu: Mansarda pod aniołami, Agnieszki Olejnik.
Rozwikłamy w nim zagadkę związaną z młodzieńczym okresem życia babci Leny, poznamy dalsze losy mieszkańców kamienicy.
Moim zdaniem drugi tom, mimo lekkości czytania, traktował o bardzo trudnych kwestiach: życie, śmierć, samotność, tragedia, radość, ukryta miłość, walka o lepsze jutro i wiele innych. Smutne historie, trudne decyzje, takie scenariusze pisze życie. Jednak dzięki głównej bohaterce, Lenie, wszyscy wokół, zaczynają widzieć świat w lepszych barwach, poprawiają się też stosunki międzyludzkie i życie w kamienicy staje się bardziej znośne. Sama Lena zaś, dojrzewa do życiowych decyzji. Zachęcam do lektury.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Żmijowisko
Wysłany: 2018-09-29 20:02:59

Na Żmijowisko czekałam dość długo, więc moja radość, że wreszcie mogę zanurzyć się w lekturze była ogromna. Chwalona i długo oczekiwana książka, zresztą pierwsza tego autora, którą miałam przyjemność czytać. Być może znajdzie ona swoich amatorów, mnie jednak nie przypadła do gustu.
Wprawdzie książkę czyta się szybko, czegoś mi tu zabrakło, czytałam, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało i jak zakończą się poszukiwania dziewczynki. Zakończenie kompletnie zaskakuje. Nie polecam, zawiodłam się na Żmijowisku. Spodziewałam się czegoś innego, nie studium psychologicznego grupy osób z czasów studiów oraz ich obecnych partnerów.
Poszukiwania Ady spadają na drugi o ile nie na trzeci plan. Aczkolwiek są momenty, w których jesteśmy zwodzeni na manowce i już sądzimy, że wiemy co się stało.
Żmijowisko to książka wnikliwie ukazująca życie bohaterów z perspektywy każdego z nich. Wewnętrzne rozterki, życie w obłudzie lub byle jak, aby do przodu i aby zachować pozory, że jest fajnie.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Diabli nadali
Wysłany: 2018-09-29 19:59:28

Diabli nadali, świetny tytuł i dobrze napisana książka z ciekawą fabułą.
Główni bohaterowie czasami wywołują uśmiech na twarzy, a czasami aż chce im się wskazać właściwą drogę.
Monika sekretarka Dagmara Różyka, zwanego w kręgach pracowniczych Diabłem przystojny, inteligentny i okropny babiarz, nie przepuści żadnej kobiecie trudno się oprzeć jego urokowi popada w nie lada kłopoty, gdy okazuje się, że jej szef został zamordowany. Z firmy znika także niezmiernie zainteresowana Diabłem Zdzira Magda Wikcińska, zastępczyni Diabła. Monika staję się wówczas główną i na długi czas jedyną podejrzaną. Z kłopotów próbuje jej się wydostać sąsiad Policjant, z którym Monika wieczorami biega, a który niemrawo zabiega o jej względy. Akcja nabiera tempa, gdy okazuje się, że zamordowanym nie był wcale szef Moniki, a ktoś bardzo do niego podobny. Niczym z rękawa wysypują się sekrety Dagmara, a jego jedyną powierniczką, można rzec przyjaciółką zostaje jego własna sekretarka. Czy uda się wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca? Polecam.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Metoda na wnuczkę
Wysłany: 2018-07-18 08:49:31

Przezabawny kryminał ze zwariowanymi na swój sposób bohaterami oraz psem do zadań specjalnych - Bombą. To kolejna książka Marty Obuch, po którą sięgnęłam. Nie zawiodłam się. Nie ma tutaj może gęsto ścielących się trupów, zawiłej zagadki do rozwiązania, jednak sytuacje w jakich znajdują się bohaterowie - niektórzy na własne życzenie wywołały u mnie salwy śmiechu. Jeśli potrzebujecie relaksu i dawki humoru, gorąco zachęcam.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Kamienica przy Kruczej
Wysłany: 2018-07-18 08:48:57

Czas akcji powieści rozpoczyna się w roku 1937, wiele się dzieje w okresie Powstania Warszawskiego a następnie prz dzimy do lat 80/90 tych. Krucza 46 to nie tylko adres, pod którym stoi kamienica, to głównie ludzie, których poznajemy na kartach książki Marii Ulatowskiej. Poznajemy kilka pokoleń rodzin mieszkających przy ulicy Kruczej. Wraz z nimi przeżywamy trudy wojny, Powstania Warszawskiego a następnie bierzemy udział w przemianach politycznych zachodzących w kraju. Niejednokrotnie, zbyt szybko tracimy z nimi kontakt. Książka wywarła na mnie pozytywne wrażenie, wraz z bohaterami przeżywamy ich wzloty i upadki, podejmujemy - niekiedy bardzo trudne decyzje, które zaważą na ich życiu. Poznajemy trudy życia w tamtych, bardzo trudnych i niebezpiecznych czasach. Powieść Marii Ulatowskiej nie należy do łatwych i przyjemnych, warto ją jednak przeczytać.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Za zamkniętymi drzwiami
Wysłany: 2018-07-03 10:26:26

Za zamkniętymi drzwiami, to kolejna książka autorstwa B.A. Paris, po którą sięgnęłam. Autorka mnie nie zawiodła i tym razem.
Jack i Grace to idealna para, on człowiek sukcesu, świetny prawnik, ona doskonała pani domu. Wśród znajomych i przyjaciół uchodzą za parę idealną, jednak czy tak jest naprawdę? Akcja toczy się błyskawicznie. Thriller jest wstrząsający, okrutny a postępowanie jednego z głównych bohaterów niewiarygodne. Nie będę pisać nic ponad to, aby nie spoilerować. Czytając, byłam w szoku. Zastanawiałam się czy z sytuacji bez wyjścia istnieje jednak jakieś wyjście? Poza tym, nie zawsze coś, co nam, obserwatorom z zewnątrz wydaje się być idealnym, takim jest. Dramat, okrucieństwo i tragedia oraz szerokie studium zaburzeń osobowościowych w jednym. Nadal jestem pod wrażeniem tejże książki. To najbardziej przejmujący thriller, jaki ostatnio przeczytałam.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Ta dziewczyna
Wysłany: 2018-07-01 12:40:14

Ta dziewczyna, to moim zdaniem niezwykle intrygujący thriller psychologiczny, który byłby świetnym scenariuszem na film.
Bohaterowie: Laura i Howard będący rodzicami Daniela to zamożni ludzie, mieszkają w bogatej dzielnicy, mają domy za granicą i świetne prace. Daniel ich jedyny syn, to młody, wykształcony człowiek, jednak do tej pory nie poznał tej jedynej kobiety. Wreszcie czas na przedstawienie Cherry, dziewczyny pochodzącej z ubogiej dzielnicy, jej matka Wendy, po śmierci swego męża, wychowywała córkę samotnie. Jednak pomimo tego starała się córce dawać wzór, że aby dojść do czegoś w życiu, trzeba ciężko pracować, nawet jeśli to praca w supermarkecie. Starała się również, aby córce nigdy niczego nie zabrakło. Cherry to piękna, ambitna, dążąca do celu za wszelka cenę młoda kobieta.
Schemat książki dobrze wszystkim znanym, matka-syn-jego dziewczyna. Gdy dodamy do tego jeszcze jeden element kłamstwo, przepis na sukces murowany. Nie sądziłam, że zarwę pół nocy przez książkę M. Francess, a jednak tak się stało.
Początkowo nie sądziłam, że akcja thrillera tak dynamicznie się rozwinie. Wszystko nabiera tempa, gdy Laura, pragnąc poznać nową dziewczynę syna, zaprasza ją do ich domu. Następnie wybierają się na wspólny wyjazd do Francji i podczas tego pobytu odkrywa drobne kłamstwo Cherry. Kłamstwo rodzi kolejne kłamstwo, aż wreszcie spirala nakręca się sama. Laura i Cherry są uparte w swoich działaniach, że w pewnym momencie trudno było mi ocenić, która z nich szokowała mnie bardziej. Obie chcą tego samego, czyli szczęścia Daniela. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedna z nich robi to z zupełnie innego powodu niż druga. Wiem, enigmatycznie to brzmi, jednak sami musicie się przekonać do czego zdolna jest matka, aby dbać o syna, a do czego potrafi się posunąć zakochana w nim dziewczyna , aby osiągnąć cel. Kolejne strony są niczym elementy układanki, które łączą się w całość. Działania jednej z pań szokują tak bardzo, że zaczynamy wątpić w jej poczytalność. Gdy w pewnym momencie odkrywamy, że życie i zdrowie któregoś z bohaterów jest zagrożone, nie możemy się już oderwać od czytania, musimy skończyć czytać . Gorąco polecam.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Egipskie marzenie
Wysłany: 2018-06-11 12:32:49

Powieść Egipskie marzenie bardzo mnie rozczarowała. Sięgnęłam po nią zafascynowana starożytnym Egiptem, odkryciami archeologicznymi a otrzymałam bajkę dla dorosłych rodem science fiction. Liczne błędy – literówki – w tekście nie uprzyjemniały lektury. Akcja, która początkowo nabrała tempa i dobrze się zapowiadała, oklapła niczym suflet. Wplecenie w książkę zjawisk paranormalnych nie wypadło na plus. Natomiast samo zakończenie (tak, udało mi się dotrzeć do końca) kompletnie zaskoczyło. Żałuję, że przeczytałam tę książkę.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Pierwsza żona
Wysłany: 2018-05-23 19:22:31

Pierwsze strony powieści, a właściwie thrillera psychologicznego niezbyt zachęcają do czytania. Jednak po przebrnięciu opisów miłości, do której zapałali do siebie główni bohaterowie Logan oraz Bailey, zaczęła się akcja. Bailey po śmierci matki postanowiła wybrać się w podróż podczas której poznała Logana. Po krótkiej znajomości postanawiają wziąć ślub i zamieszkać na Abbott Farm, gdzie żyje rodzina Logana. Jednak nad farmą, jak się dowiaduje Bailey ciąży klątwa śmierci. Czy Logan jest tym, za którego się podaje? Czy pierwsza żona Logana zaginęła czy też została zamordowana? Wreszcie czy samej Bailey grozi niebezpieczeństwo? Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Przyznam szczerze, że w pewnym momencie sama miałam problem z rozwikłaniem tej zagadki. Książkę czyta się bardzo szybko, zwroty akcji zaskakują niemniej niż zachowania mieszkańców farmy oraz miasteczka.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Z jednej gliny
Wysłany: 2018-05-23 19:07:57

Z jednej gliny, to powieść, która mogłaby uchodzić za obyczajową, gdyby nie wątki kryminalne. Cztery bardzo różne kobiety spotykają się, aby uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Nora, Lenka, Marta, Gośka to główne bohaterki. Wraz z każdy kolejnym spotkaniem w pracowni, choć początkowo tego nie planowały, zaprzyjaźniają się ze sobą dzielą sekretami. "Terapia gliną" dla każdej z kobiet miała stanowić remedium na ich zmartwienia oraz kłopoty. Czas z lekturą uważam za udany, polecam każdemu.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Relikt
Wysłany: 2018-05-23 19:01:03

Pierwsze spotkanie z autorami uznaję za udane. Pomimo tego, że niekoniecznie lubię, gdy w powieściach pojawiają się dziwne zmutowane istoty pragnące krwi, to książka mnie wciągnęła bez reszty.
Z zaciekawieniem czytałam jak Agent Pendergast wraz z ekipą z muzeum Historii Naturalnej próbują wytropić mordercę. Czas im nie sprzyja, tym bardziej, że lada dzień planowane jest otwarcie nowej wystawy. Doktor Frock oraz jego asystentka Margo dodali "smaczku"książce poprzez wplecenie naukowych teorii oraz elementów genetyki. Reszty dowiecie się z lektury. A ja niebawem sięgnę po kolejny tom z agentem P.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Dom pełen słońca
Wysłany: 2018-05-23 18:50:24

Kolejne a zarazem ostatnie spotkanie z przyjaciółmi z Jagodna. Podobnie, jak w poprzednich tomach, tak i w tym, poznajemy nowych bohaterów: Sylwię i Piotra oraz ich synka. Czy Marzena i Janek dojdą do porozumienia? Czy Tamara z Łukaszem otworzą się przed sobą? Wreszcie, jak potoczą się losy Igora i Majki, a także co słychać w dworku hrabianek Leszczyńskich. Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedź w Domie pełnym słońca. Cieszyłam się wraz z całą ekipą z Borowej, że projekt Stacji Jagodno jest realizowany wedle plany i w najbliższym czasie przyniesie sukces. Jednak....przyznam szczerze, że ciut się zawiodłam na tym tomie, choć czytałam z przyjemnością nie mniejszą niż poprzednie. Czegoś mi w nim zabrakło. Irytowało mnie zachowanie Łukasza i Tamary. Ponadto zakończenie, które tak naprawdę można byłoby bardziej rozwinąć i...być może skomponować kolejny tom , tym razem podsumowujący całą serię. Niemniej jednak polecam.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Kłamca
Wysłany: 2018-05-02 09:51:24

Kłamca Nory Roberts, to w rzeczywistości thriller psychologiczny z wątkami sensacji i jak na N. Roberts przystało elementami uniesień miłosnych, aczkolwiek nie jest to typowe romansidło. Po tragicznej śmierci męża – Richarda, główna bohaterka Shelby zostaje sama wraz z córeczką Callie. Porządkując sprawy spadkowe każdego dnia odkrywa coraz to inne dowody świadczące o tym, że jej mąż był kłamcą i oszustem. W zasadzie od dłuższego czasu główna bohaterka była pod ogromnym wpływem nieznoszącego żadnych sprzeciwów męża. Była to swoista forma przemocy w białych rękawiczkach. Nie była szczęśliwa w tym związku, ale jednocześnie bała się odejść. Wkrótce po staniu się wdową Shelby zaczyna działać, gdyż w spadku odziedziczyła ogromne długi. Ponadto kolejne dowody świadczące na niekorzyść Richarda, otwierają oczy Shelby. Czy możliwe, aby były mąż ją aż tak oszukał i traktował jak przykrywkę do swoich brudnych interesów? Decyzja głównej bohaterki, aby sprzedać ogromny zadłużony dom, powrócić w rodzinne strony, do swych najbliższych oraz rozpocząć nowe i bezpieczne życie, to jedyne co przychodzi Shelby do głowy. Czy uda się jej wyjść z opresji obronną ręką? Czy najbliższe jej sercu osoby będą nadal bezpieczne? Książkę czyta się bardzo szybko, atutem są kolejno pojawiające się wątki i ofiary.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Trup na plaży i inne sekrety rodzinne
Wysłany: 2018-05-02 09:49:38

Czekałam na „ Trupa na plaży” dłuższy czas, gdyż kolejka w naszej bibliotece była dość długa. Czekanie się opłaciło. Nie zwiodłam się na książce Pani Anety Jadowskiej. Była to moja pierwsza przygodą z jej twórczością. Kryminałem z wszystkimi jego elementami „ trupa na plaży” bym nie nazwała, aczkolwiek, był denat i śledztwo prowadzone zarówno przez miejscową Policję oraz Madzię Garstkę, główną bohaterkę. To właśnie Madzia, zaraz po przyjeździe z Łodzi do Ustki i znalezieniu zatrudnienia w tejże miejscowości, znajduje na plaży denata, którego, jak się z czasem okazuje kojarzy z jednym z zaginionych gości pensjonatu prowadzonego przez jej babcię. Pochodząc z rodziny Policjantów, sama zaczyna dość ryzykowne śledztwo. Czy uda jej się odkryć kim był denat i czego tak naprawdę szukał w spokojnej Ustce? Nie byłaby sobą, gdyby nie zasięgała języka w tej sprawie, gdzie się tylko da. Na światło dzienne wychodzą również długo skrywane sekrety rodzinne. Natomiast sam pensjonat Wielka Niedźwiedzica, w którym pod czujnym okiem babci-właścicielki pensjonatu, pracuje Madzia wraz ze specyficznymi kobietami, jest tajną przykrywką do zupełnie innych celów. Przekonajcie się sami, czy Madzia, przebojowa pani detektyw rozwiąże zagadkę śmierci na plaży oraz czym tak naprawdę zajmuje się Wielka Niedźwiedzica oprócz oferty wspaniałego wypoczynku dla turystów. Momentami zabawna a jednocześnie wzruszająca książka, gorąco polecam :D
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Na skraju załamania
Wysłany: 2018-04-17 08:44:08

Sięgając po „ Na skraju załamania” nie wiedziałam czego się spodziewać. Recenzje recenzjami, a ja i tak musiałam sprawdzić ). Gdy przebrnęłam przez początek książki, akcja zaczynała właśnie nabierać tempa, a ja przepadłam z niniejsza książką.
Zaskakujące zwroty akcji, rosnące współczucie dla Cass, głównej bohaterki, której coraz częściej, niczym jej mamie, zdarzają się epizody zapomnienia o tym, co powinna zrobić, kupić, zrobić. Każdemu z nas przytrafiają się takie sytuacje, ale głównej bohaterce nad wyraz często. Mimo pomocy lekarza, męża i przyjaciółki sprawy mają się coraz gorzej, dodatkowo Cass zaczyna powoli popadać w paranoję.
Dodatkowym elementem źle wpływającym na psychikę głównej bohaterki jest fakt, że wciąż obwinia się, (że przejeżdżając pewnej feralnej burzliwej nocy drogą w lesie, gdzie stał zaparkowany samochód, jak się potem okazało z jej znajomą, która została brutalnie zamordowana), nie udzieliła jej pomocy. Nie rozpoznała jej, a poza tym obawiała się wysiąść z auta, stąd dodatkowe poczucie winy. Ponadto głuche telefony, które jak sądzi Cass pochodzą zapewne od mordercy, który w jej przeświadczeniu z pewnością ją widział i teraz planuje ja zamordować.
Więcej nie powiem, gdyż sami zapewne z chęcią sięgnięcie po ten thriller psychologiczny. Z czystym sumieniem go polecam.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Życie jak malowane
Wysłany: 2018-04-17 08:42:48

Życie jak malowane, wcale takim nie jest. Wiedzą o tym również nowi bohaterowie, kolejnej części Stacji Jagodno: Eliza, Rafał oraz ich synek Antoś. Po utracie dziecka Eliza zamyka się w sobie i jednocześnie odtrąca miłość męża i synka. Zamiast żyć, bo ma dla kogo, pogrąża się coraz bardziej w rozpaczy i bólu po utracie nienarodzonej córki malując na porcelanie aniołka. Czy i tym razem magia mieszkańców Borowej pozwoli młodemu małżeństwu rozwiązać swoje problemy? Czy dobra wróżka, jak nazywa Antoś - Pannę Zuzannę spełni jego marzenie, aby mama była uśmiechnięta i szczęśliwa jak niegdyś? Czy dotychczas znani i lubiani przez nas bohaterowie znajdą drogę do szczęścia? Gorąco polecam :D
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Serce z bibuły
Wysłany: 2018-04-05 14:35:51

Kolejne bo już czwarte spotkanie z serią Karoliny Wilczyńskiej, zaliczam do bardzo udanych. Poznajemy nowe postacie, których losy są bardzo zagmatwane a samo życie ciężkie. Depresja Tamary, rozterki Marzeny oraz Marysi, jak również „ pobudka wójta” oraz totalna zmiana Łukasza, tak w wielkim skrócie można podsumować to, co dzieje się w życiu poznanych wcześniej bohaterów. Czy Ewa, córka Pani Zofii zrobi coś z własnym życiem i jak potoczy się życie Małgorzaty? Wreszcie, czy odrestaurowanie dworku hrabianek Leszczyńskich zakończy się sukcesem? Koniecznie sięgnijcie po Serce z bibuły. Moim zdaniem to najbardziej wzruszająca część cyklu z Jagodna.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Jedyna szansa
Wysłany: 2018-04-05 08:44:36

Jak każdą książkę H. Cobena, również i Jedyną szansę wręcz się pochłania. Już po przeczytaniu pierwszego zdania: "Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce", wiemy, że będzie się działo :D
Tak tez się dzieje, gdyż główny bohater po wybudzeniu się ze śpiączki zaczyna powoli układać wszystko w swojej głowie, co nie jest łatwe oraz zrozumiałe. Za wszelką cenę chce i próbuje odnaleźć uprowadzoną córeczkę. Nie wiemy kto i dlaczego chciał zabić zarówno Marca Siedmana i jego żonę, zaś na pytanie kto uprowadził córkę Marca będziemy poszukiwać odpowiedzi do ostatnich stron książki. Sami wcielimy się w detektywów i wraz z bohaterem będziemy czasem na ślepo szukać właściwych tropów. Gorąco zachęcam do lektury.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Morderstwo na starej plebanii : zagadka na więta
Wysłany: 2018-03-24 18:14:18

Sięgnęłam po Morderstwo na starej plebanii z uwagi na liczne pozytywne opinie. Będąc miłośniczką A. Christie z ogromnym zapałem zasiadłam z powieścią. Rozczarowanie niniejszą książką nadeszło po dotarciu do strony bodajże 120. Zwróciłam książkę do biblioteki. Nie zachwyciła mnie, moim zdaniem przy powieściach Christie nawet nie leżała. Jednak ilu czytelników, tyle opinii.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Biały latawiec
Wysłany: 2018-03-24 18:07:31

Książka pisana w formie kart z kalendarza opisująca losy mieszkańców Kozienic. W momencie przyjazdu głównej bohaterki Mai, sielska atmosfera zostaje chwilowo zachwiana. Maja podczas prowadzenia remontu domu po dziadku zmaga się nie tylko z nadmiarem zbieranych przez niego rzeczy, które są wszędzie ale również z osobami rządnymi odnalezienia skarbu, rzekomo ukrytego właśnie w tymże domu. Początkowo nie wiemy co to za skarb, jego odkrycie rodzi wiele pytań. W międzyczasie na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców Kozienic, z dziadkiem Mai na czele. Jednak dopiero ujawnienie długo skrywanej "ostatniej spowiedzi" nieżyjącego już proboszcza miasteczka rodzi konflikty etyczne i moralne. Zakończenie Białego latawca sugeruje, że powstanie kolejna część, po którą chętnie sięgnę. Również Was do tego zachęcam
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Marzenia szyte na miarę
Wysłany: 2018-03-07 14:58:53

Kontynuacja "Zaplątanej miłości". W drugim tomie akcja nabiera tempa, coraz więcej tajemnic i problemów ujrzy światło dzienne. A wszystko to toczy się w białym domku Pani Róży, kobiety, która swoim dobrem i mądrością życiową stara się pomóc, jak tylko może. Zresztą nie tylko ona pokazuje, że czasem drobne gesty, czy słowa znaczą bardzo wiele.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Zapltana miłoć
Wysłany: 2018-03-07 14:54:08

Niniejsza książka opisuje historie czterech pokoleń kobiet. Wzrusza czytelnika, zaś bohaterki skłania do wielu przemyśleń nad własnym życiem. Opisuje także, jak tajemnice i milczenie mogą zaplątać uczucia rodzinne.
Serdecznie polecam, gdyż to ciepła, emanująca "dobrą energią" lektura.
Nie mogę się doczekać kolejnej części
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Boska Nefretete
Wysłany: 2018-02-15 09:55:44

polecam miłośnikom Egiptu. Ciekawie opisana historia panowania Nefretete - małżonki faraona.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Zapłata
Wysłany: 2018-02-15 09:51:50

Rewelacyjna powieść- kryminał. Akcja toczy się wartko, ciężko się oderwać. Wraz z głównymi bohaterami bierzemy udział w prowadzeniu śledztwa i próbujemy dowiedzieć się, kto jest mścicielem sprzed ośmiu lat. Sięgam po kolejny tom z tej serii.
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Księgarenka przy ulicy Winiowej
Wysłany: 2018-02-15 09:48:49

Niektóre z opowiadań wzruszające, inne trochę magicznie naciągane, ale w końcu czas przed Bożym Narodzeniem ma w sobie swoistą magię. Relaksująca lektura. Polecam :D
Zaczytana

Posty:29
Dotyczy: Cuda i cudeńka
Wysłany: 2018-02-15 09:47:09

Ciekawa i ciepła książka, polecam na zimowe wieczory i nie tylko. Optymizm głównej bohaterki wręcza zaraża wszystkich oraz powoduje polepszenie relacji mieszkańców kamienicy.


Statystyka

  • Odwiedzin: 6646673
  • W tym dzisiaj: 1651
  • Obecnie gościmy: 65
 Katalog zbiorów bibliotecznych

 Program partnerski
Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Wypożyczalni nr 29
(ul. Konarskiego 6)Wybrane nowości multimedialne

Zakupione do Wypożyczalni nr 119
(ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c)
 Używamy i polecamy: