KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: Zaczytana
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Na skraju załamania
Wysłany: 2018-04-17 08:44:08

Sięgając po „ Na skraju załamania” nie wiedziałam czego się spodziewać. Recenzje recenzjami, a ja i tak musiałam sprawdzić ). Gdy przebrnęłam przez początek książki, akcja zaczynała właśnie nabierać tempa, a ja przepadłam z niniejsza książką.
Zaskakujące zwroty akcji, rosnące współczucie dla Cass, głównej bohaterki, której coraz częściej, niczym jej mamie, zdarzają się epizody zapomnienia o tym, co powinna zrobić, kupić, zrobić. Każdemu z nas przytrafiają się takie sytuacje, ale głównej bohaterce nad wyraz często. Mimo pomocy lekarza, męża i przyjaciółki sprawy mają się coraz gorzej, dodatkowo Cass zaczyna powoli popadać w paranoję.
Dodatkowym elementem źle wpływającym na psychikę głównej bohaterki jest fakt, że wciąż obwinia się, (że przejeżdżając pewnej feralnej burzliwej nocy drogą w lesie, gdzie stał zaparkowany samochód, jak się potem okazało z jej znajomą, która została brutalnie zamordowana), nie udzieliła jej pomocy. Nie rozpoznała jej, a poza tym obawiała się wysiąść z auta, stąd dodatkowe poczucie winy. Ponadto głuche telefony, które jak sądzi Cass pochodzą zapewne od mordercy, który w jej przeświadczeniu z pewnością ją widział i teraz planuje ja zamordować.
Więcej nie powiem, gdyż sami zapewne z chęcią sięgnięcie po ten thriller psychologiczny. Z czystym sumieniem go polecam.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Życie jak malowane
Wysłany: 2018-04-17 08:42:48

Życie jak malowane, wcale takim nie jest. Wiedzą o tym również nowi bohaterowie, kolejnej części Stacji Jagodno: Eliza, Rafał oraz ich synek Antoś. Po utracie dziecka Eliza zamyka się w sobie i jednocześnie odtrąca miłość męża i synka. Zamiast żyć, bo ma dla kogo, pogrąża się coraz bardziej w rozpaczy i bólu po utracie nienarodzonej córki malując na porcelanie aniołka. Czy i tym razem magia mieszkańców Borowej pozwoli młodemu małżeństwu rozwiązać swoje problemy? Czy dobra wróżka, jak nazywa Antoś - Pannę Zuzannę spełni jego marzenie, aby mama była uśmiechnięta i szczęśliwa jak niegdyś? Czy dotychczas znani i lubiani przez nas bohaterowie znajdą drogę do szczęścia? Gorąco polecam :D
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Serce z bibuły
Wysłany: 2018-04-05 14:35:51

Kolejne bo już czwarte spotkanie z serią Karoliny Wilczyńskiej, zaliczam do bardzo udanych. Poznajemy nowe postacie, których losy są bardzo zagmatwane a samo życie ciężkie. Depresja Tamary, rozterki Marzeny oraz Marysi, jak również „ pobudka wójta” oraz totalna zmiana Łukasza, tak w wielkim skrócie można podsumować to, co dzieje się w życiu poznanych wcześniej bohaterów. Czy Ewa, córka Pani Zofii zrobi coś z własnym życiem i jak potoczy się życie Małgorzaty? Wreszcie, czy odrestaurowanie dworku hrabianek Leszczyńskich zakończy się sukcesem? Koniecznie sięgnijcie po Serce z bibuły. Moim zdaniem to najbardziej wzruszająca część cyklu z Jagodna.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Jedyna szansa
Wysłany: 2018-04-05 08:44:36

Jak każdą książkę H. Cobena, również i Jedyną szansę wręcz się pochłania. Już po przeczytaniu pierwszego zdania: "Kiedy trafiła mnie pierwsza kula, pomyślałem o swojej córce", wiemy, że będzie się działo :D
Tak tez się dzieje, gdyż główny bohater po wybudzeniu się ze śpiączki zaczyna powoli układać wszystko w swojej głowie, co nie jest łatwe oraz zrozumiałe. Za wszelką cenę chce i próbuje odnaleźć uprowadzoną córeczkę. Nie wiemy kto i dlaczego chciał zabić zarówno Marca Siedmana i jego żonę, zaś na pytanie kto uprowadził córkę Marca będziemy poszukiwać odpowiedzi do ostatnich stron książki. Sami wcielimy się w detektywów i wraz z bohaterem będziemy czasem na ślepo szukać właściwych tropów. Gorąco zachęcam do lektury.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Morderstwo na starej plebanii : zagadka na więta
Wysłany: 2018-03-24 18:14:18

Sięgnęłam po Morderstwo na starej plebanii z uwagi na liczne pozytywne opinie. Będąc miłośniczką A. Christie z ogromnym zapałem zasiadłam z powieścią. Rozczarowanie niniejszą książką nadeszło po dotarciu do strony bodajże 120. Zwróciłam książkę do biblioteki. Nie zachwyciła mnie, moim zdaniem przy powieściach Christie nawet nie leżała. Jednak ilu czytelników, tyle opinii.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Biały latawiec
Wysłany: 2018-03-24 18:07:31

Książka pisana w formie kart z kalendarza opisująca losy mieszkańców Kozienic. W momencie przyjazdu głównej bohaterki Mai, sielska atmosfera zostaje chwilowo zachwiana. Maja podczas prowadzenia remontu domu po dziadku zmaga się nie tylko z nadmiarem zbieranych przez niego rzeczy, które są wszędzie ale również z osobami rządnymi odnalezienia skarbu, rzekomo ukrytego właśnie w tymże domu. Początkowo nie wiemy co to za skarb, jego odkrycie rodzi wiele pytań. W międzyczasie na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców Kozienic, z dziadkiem Mai na czele. Jednak dopiero ujawnienie długo skrywanej "ostatniej spowiedzi" nieżyjącego już proboszcza miasteczka rodzi konflikty etyczne i moralne. Zakończenie Białego latawca sugeruje, że powstanie kolejna część, po którą chętnie sięgnę. Również Was do tego zachęcam
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Marzenia szyte na miarę
Wysłany: 2018-03-07 14:58:53

Kontynuacja "Zaplątanej miłości". W drugim tomie akcja nabiera tempa, coraz więcej tajemnic i problemów ujrzy światło dzienne. A wszystko to toczy się w białym domku Pani Róży, kobiety, która swoim dobrem i mądrością życiową stara się pomóc, jak tylko może. Zresztą nie tylko ona pokazuje, że czasem drobne gesty, czy słowa znaczą bardzo wiele.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Zapltana miłoć
Wysłany: 2018-03-07 14:54:08

Niniejsza książka opisuje historie czterech pokoleń kobiet. Wzrusza czytelnika, zaś bohaterki skłania do wielu przemyśleń nad własnym życiem. Opisuje także, jak tajemnice i milczenie mogą zaplątać uczucia rodzinne.
Serdecznie polecam, gdyż to ciepła, emanująca "dobrą energią" lektura.
Nie mogę się doczekać kolejnej części
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Boska Nefretete
Wysłany: 2018-02-15 09:55:44

polecam miłośnikom Egiptu. Ciekawie opisana historia panowania Nefretete - małżonki faraona.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Zapłata
Wysłany: 2018-02-15 09:51:50

Rewelacyjna powieść- kryminał. Akcja toczy się wartko, ciężko się oderwać. Wraz z głównymi bohaterami bierzemy udział w prowadzeniu śledztwa i próbujemy dowiedzieć się, kto jest mścicielem sprzed ośmiu lat. Sięgam po kolejny tom z tej serii.
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Księgarenka przy ulicy Winiowej
Wysłany: 2018-02-15 09:48:49

Niektóre z opowiadań wzruszające, inne trochę magicznie naciągane, ale w końcu czas przed Bożym Narodzeniem ma w sobie swoistą magię. Relaksująca lektura. Polecam :D
Zaczytana

Posty:12
Dotyczy: Cuda i cudeńka
Wysłany: 2018-02-15 09:47:09

Ciekawa i ciepła książka, polecam na zimowe wieczory i nie tylko. Optymizm głównej bohaterki wręcza zaraża wszystkich oraz powoduje polepszenie relacji mieszkańców kamienicy.
 Używamy i polecamy:
Statystyka

  • Odwiedzin: 6387184
  • W tym dzisiaj: 451
  • Obecnie gościmy: 17

  • Logowań na konto biblioteczne: 1647208
  • W tym dzisiaj: 67
  • Przesunięto termin
    zwrotu pozycji: 28

  • Pozycji zamówionych: 18
  • Zarezerwowanych: 6079