KOMENTARZE DOPISANE PRZEZ: amica
amica

Posty:6
Dotyczy: Sceny z życia za cian
Wysłany: 2009-02-10 13:42:33

Kilkanaście opowiadań o ludziach i ich miłościach, zarówno tych szczęśliwych jak i tych, które okazały się rozczarowaniem. Jak zwykle lekko napisana, książeczka na jeden czy dwa wieczory. Polecam do poduszki
amica

Posty:6
Dotyczy: Ludzie na walizkach
Wysłany: 2009-02-02 11:04:20

Kolejna warta przeczytania książeczka Szymona Hołowni, zajmuje 1-2 wieczory. To zbiór opowiadań o ludziach cierpiących i ich rodzinach. Temat zawsze aktualny i na pewno ważny, wiec może dlatego książka ta wydaje sie wszystkim bliska. Bohaterowie albo są pacjętami terminowymi, starającymi się docenić i w pełni przeżyć każdy dzień, albo osobami, które straciły kogoś bliskiego i uczą się życia na nowo. Poznajemy mężczyznę od 18 lat chorującego na raka, innego, który nagle stał się niepełnosprawny, ojca, któremu umierająca żona zdązyła jeszcze dać syna i takiego, który codziennie walczy o rehabilitację nastoletniego już dziecka. Książka pokazuje, jak wiele mogą nam dać ludzie na walizkach...
amica

Posty:6
Dotyczy: Opowieci z Narnii [Film] : Lew, Czarownica i Stara Szafa
Wysłany: 2007-09-13 10:39:58

Bardzo fajna ekranizacja pierwszej części opowieści Lewisa. Czwórka rodzeństwa odnajduje przejście do Narnii, krainy znajdującej się pod władaniem Białej Czarownicy. Aby ratować brata, kótry przeszedł na stronę zła, decydują się włączyć do walki o wolność Narnii. Jednak ostateczne zwycięztwo odnosi Aslan, który oddaje swoje życie aby wykupić zdrajcę. Pełna metafor i ciepła opowieść o nadziei, poświęceniu i miłości braterskiej, a także o przebaczeniu. Jednak dopiero przeczytanie calej serii Lewisa daje pełny obraz krainy Narnii oraz rzadzących nią praw.
amica

Posty:6
Dotyczy: Kaligula
Wysłany: 2007-09-12 20:08:33

Powieść historyczna o cesarzu Gajuszu zwanym Kaligulą, który zasłynął między innymi z tego, że mianował swojego konia Incitatusa konsulem. Napisana przystępnie, z wartką akcją, przybliża przede wszystkim życie cezarów oraz obraz społeczności rzymskiej po upadku republiki. Ukazuje Kaligulę jako ulubieńca legionów, ukochanego cezara, szaleńca i w końcu tyrana. Lekka i miejscami zabawna lektura.

Polecam
amica

Posty:6
Dotyczy: Tabletki z krzyżykiem : pierwsza pomoc w lękach zwizanych z Bogiem, końcem wiata, czyćcem i duchami
Wysłany: 2007-09-12 19:59:37

Ciekawa książka, odpowiadająca na poważne pytania, często w niepoważny sposób. Napisana współczesnym i łatwym językiem, ale zarazem zawierająca odniesienia do dokumentów (przeważnie KKK).

Zdecydowanie polecam
amica

Posty:6
Dotyczy: Oskar i pani Róża
Wysłany: 2007-09-12 19:37:16

Piękna opowieść o dziesięcioletnim chlopcu, o przeżywaniu przez niego czasu oraz o sensie cierpienia. W tych listach każdy odnajduje fragment swojego życia i widzi go z innej perspektywy. To jedna z najpopularniejszych pozycji Schmitta, choć sklasyfikowana jako literatura dziecięca, moim zdaniem to własnie czytelnik dorosły potrafi wydobyć z niej uniwersalną mysl. Jeden z moich ulubionych fragmentów: "codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy".

Polecam!


Statystyka

  • Odwiedzin: 6555588
  • W tym dzisiaj: 379
  • Obecnie gościmy: 41
 Katalog zbiorów bibliotecznych

Wybrane nowości książkowe

Zakupione do Wypożyczalni nr 29
(ul. Konarskiego 6)Wybrane nowości multimedialne

Zakupione do Wypożyczalni nr 119
(ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c)
 Używamy i polecamy: